Новини

На Львівщині розповіли про можливості лізингу (ВІДЕО)

У Львові відбувся семінар-ярмарок про фінансування бізнесу лізинговими компаніями.

Про це повідомляє кореспондент “Четвертої студії”.

Семінар організували представники Асоціації “Українське об’єднання лізингодавців” спільно з проектом USAID “Трансформація фінансового сектору”.

Як повідомила директор Асоціації Марина Масіч, протягом 2018 року обсяг нового бізнесу (вартість профінансованих об’єктів лізингу) склав 14,95 млн грн, що на 61% перевищує обсяги 2017 року.

Водночас у Львівській області лише 20 малих фермерських господарств, з 800 зареєстрованих, купують техніку для розвитку свого бізнесу в лізинг. Але цього року таких підприємців стане більше, тому що в області вперше запрацює відшкодування лізингових платежів. Про це під час брифінгу «Як оптимізувати і розвинути інфраструктуру населеного пункту (ОТГ) та малого і середнього бізнесу за рахунок лізингу» повідомила т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації Людмила Гончаренко, пише Львівський прес-клуб.

Цю програму депутати обласної ради затвердили в грудні минулого року. А в понеділок голова облдержадміністрації підписав розпорядження про початок роботи програми. І тепер підприємці можуть звертатися за допомогою.

За її словами, цією програмою передбачено 2,5 млн гривень для відшкодування відсотків за банківськими кредитами, кредитами, які залучають у кредитних спілках та за сплату відсотків за лізинговими платежами.

– Якщо виробник придбав техніку в лізинг і сплачує компаніям лізингові платежі, він має право на відшкодування частини цих відсотків у розмірі 0,5 облікової ставки Національного банку. Але не більше, ніж сто тисяч гривень на рік для одного об’єкта господарювання, – пояснила Людмила Гончаренко.

Наразі, за словами Людмили Гончаренко, ще ніхто не зголосився до цієї програми.

– Люди ще не розуміють, що можуть здешевити лізингові платежі, – говорить т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної адміністрації.

Натомість у світі торік обсяги лізингових операцій склали 1,3 трильйона доларів США. Переважно у лізинг беруть транспортні засоби, сільськогосподарську техніку та комп’ютерну техніку.

Заступник керівника Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» Юлія Вітка вважає, що лізинг – це той гнучкий інструмент, який і за ціною, і за часом, і за зручністю пасує саме малому бізнесу.

– Ми вважаємо, що лізингова сфера має найбільше перспектив, і вона націлена на малий та середній бізнес. Адже 95 відсотків підприємств – це малі підприємства. Вони забезпечують одну третю обсягу реалізації продукції. Але не завжди мають доступ до фінансування, щоби закупити чи оновити обладнання, розширити  свій бізнес. Не завжди підприємець може закупити це за готівку. Та й це не має сенсу з точки зору ведення бізнесу, – наголошує вона.

Юлія Вітка зауважила, що, до прикладу, в Польщі стоматолог має можливість взяти в лізинг мало не увесь свій кабінет: обладнання, меблі та все, що потрібно.

– Україна стоїть на порозі медичних реформ. І це – один з прикладів, як можна використати лізинг, – радить вона.

Генеральний директор Асоціації «Українське об’єднання лізингодавців» Марина Масіч зазначила, що у всьому світі підприємці оновлюють зношені фонди, розвивають бізнес, роблять інновації саме за допомогою лізингу.

– Ніхто не робить це з оборотних коштів, у всьому світі це робиться завдяки інструменту лізингу. Ми хочемо донести цей досвід до українського бізнесмена. Щоби він довідався, зрозумів, порахував, прийшов і отримав. Отримав не гроші, з якими йому ще треба кудись іти й купувати майно. А отримав комбайн, конвеєрну лінію чи морозильну камеру, які потрібні для його бізнесу, – каже вона

Голова ради директорів Асоціації «Українське об’єднання лізингодавців» Олександр Кощеєв зауважив, що лізинг – це дуже зручний та простий інструмент для фінансування малого та середнього бізнесу.

– На Львівщині, як і в усій Україні, основні напрямки фінансування – колісний та залізничний транспорт. Також в лізинг розвиваються компанії, чий бізнес пов’язаний з виготовленням меблів та іншим видом перероблення деревини. Також добре працювати в лізинг підприємствам харчової та медичної галузі, – говорить він.

Крім того, як зауважила Марина Масіч, багато громадського транспорту Львова було придбано в лізинг.

Довідка 

Мета Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» (жовтень 2016 року – грудень 2020 року) – допомогти перетворити фінансовий сектор України на прозору, справедливу та диверсифіковану систему, яка підтримує підприємства та слугує потребам людей. Проект підтримує реформування фінансового сектору в Україні та надає допомогу за такими напрямами: підвищення довіри до банківського сектору; розширення доступу до фінансів у небанківському фінансовому секторі; розширення застосування електронних фінансів; реформування пенсійної системи; а також інформаційно-освітня робота з вразливими групами населення для збільшення їхнього залучення до фінансових ринків. Особливу увагу Проект USAID «Трансформація фінансового сектору» приділяє питанням фінансової грамотності та захисту прав споживачів фінансових послуг, щоб допомогти їм отримати впевненість, знання, інформацію та захист, необхідні для розширення можливостей повноцінної участі у фінансових ринках.

Асоціація «Українське об’єднання лізингодавців» – створена у 2005 році як добровільне об’єднання професійних учасників ринку лізингу. Головною метою Асоціації є сприяння розвитку відкритого і рівнодоступного ринку  оперативного і фінансового лізингу в Україні через координацію діяльності підприємств, що об’єдналися для захисту спільних інтересів.

Коментарі

Олег Довганик