В області розпочали розробку Стратегії розвитку Львівщини на період до 2027 року та проекту Плану заходів на 2021-2023 роки з їх реалізації. Про це, сьогодні, 13 травня, розповіли під час брифінгу у Львівській ОДА.
“Розробка Стратегії Львівської області до 2027 року зумовлена в першу чергу завершенням діючої Стратегії у 2020 році, а також початком розробки державних стратегічних документів, в тому числі державної стратегії регіонального розвитку, яку розпочинає Міністерство регіонального розвитку України. Стратегія синхронізована з планувальним періодом, яким користується Євросоюз, також це паралельна розробка Плану заходів, який міститиме конкретні проекти, які ми будемо реалізовувати”, – розповіла т.в.о. директора департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації Марта Бухтіярова.
У відповідності до нових вимог законодавства при розробці нової Стратегії обов’язковим є врахування підходу смарт-спеціалізації, що вимагатиме тісної співпраці 4 секторів: влади, науки, бізнесу та громадськості. Нова Стратегія має сприяти соціально-економічному розвитку області, бути основою для розробки в подальшому програм та проектів регіонального розвитку, створювати нові точки зростання для збалансованого розвитку усієї території області.
“Щонайменше одна стратегічна ціль повинна містити в собі елемент смарт-спеціалізації – це та ціль, яка дасть інноваційний поштовх для розвитку не лише певної галузі, а й розвитку суміжних галузей. Також це обов’язкове проведення оцінки впливу стратегічного документу на екологію, яка буде розроблятися після погодження попереднього проекту Стратегії. Є розпорядження голови Львівської облдержадміністрації про початок розробки Стратегії, а також затверджено склад керівного комітету, 15-ти галузевих робочих груп, які будуть напрацьовувати стратегічні цілі, завдання та операційні цілі. До складу цих робочих груп входять 339 осіб, переважно це громадські організації, освітні установи та інші. Вже є попереднє бачення по стратегічних цілях. Пропонується не змінювати кількість стратегічних цілей, водночас існує доцільність заміни старих цілей на більш актуальні. Наприклад, стратегічну ціль «Відкриті кордони», яка в чинній стратегії має найменший відсоток виконання пропонується виключити у новому стратегічному документі. Натомість, пропонується передбачити нову стратегічну ціль. Також обговорюється можливість включення частини напрямів стратегічної цілі «Розвинуте село» в стратегічну ціль “Конкурентоспроможна економіка”, іншу частину – у “Якість життя”. Це буде затверджуватись відповідними робочими групами і виноситись на погодження керівного комітету. І результаті ми повинні отримати стратегічний документ області який до 1 грудня маємо подати на затвердження ЛОР”, – додала Марта Бухтіярова.
Рішення про початок розробки Стратегії мають прийняти на сесії ЛОР, яка запланована 21 травня. Вже відбулось засідання керівного комітету та 2-х фокус груп. Перші робочі групи проведуть вже у травні.
Відтак, громадськість, представників бізнес асоціацій закликають долучатись до розробки Стратегії.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу