У п’ятницю, 14 грудня, у Львові відбулася конференція, в межах якої презентували транскордонний проект “Доступне українсько-польське прикордоння: спільні дії щодо модернізації дорожньої інфраструктури” за фінансової підтримки Європейського Союзу у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020 ЄІС.
Проект передбачає модернізацію транспортної інфраструктури, зокрема у результаті його реалізації буде відремонтовано 19,1 км дороги Мостиська – Краківець, що сполучає пункти пропуску через державний кордон між Україною та Республікою Польща, а саме “Шегині-Медика” і “Краківець – Корчова”.
Ключовими заходами проекту є: будівельні роботи – дорога O141003 (Проведення поточного середнього ремонту 19,1 км дороги місцевого значення О141003 Мостиська – Краківець, Львівська обл.); будівельні роботи – дорога №867 (Розбудова регіональної дороги №. 867 Сенява – Гребенне від км 37 + 142 до км 37 + 810 (вулиця Вишинських у Любачеві); стратегічнепланування: розробка концепції екологічно приязних рішень у модернізації дорожньої інфраструктури; транскордонні обміни кращими практиками у сфері модернізації дорожньої інфраструктури.
У коментарі для журналістів Олександр Ганущин підсумував, що під час конференції була гостра дискусія. «Ми бачимо скільки нам разом треба зробити. Йдеться не тільки про фінансовий ресурс, а про процедури, їх спрощення, а також про управлінські рішення. Зауважу, що це обговорення є корисним не тільки для Львівщини, а й для наших колег, які приїхали з інших областей. Наголошу, що для нас дуже важливою є підтримка органів центральної виконавчої влади і Парламенту. І ми цю підтримку сьогодні відчули», – сказав він.
У свою чергу народний депутат України Ярослав Дубневич акцентував, що Львівщина – традиційно є основоположником впровадження нових проектів в Україні, особливо в інфраструктурі: розбудові доріг, залізничному та авіаційному транспорті. «Зауважу, що реалізація обговорюваного сьогодні проекту – дасть добрий поштовх для переконання керівників Кабміну, Міністерства фінансів щодо вагомого фінансування транскордонної співпраці у 2019 році», – підкреслив народний депутат.
Як наголосив у своєму слові державний секретар Міністерства інфраструктури України Андрій Галущак: «Ми розпочали капітальний ремонт нашої країни з відновлення доріг. Цей проект – є вкрай важливим для громадян і держави в цілому. Він є одним із прикладів вирішення проблем утримання доріг на місцевому рівні, залучаючи в процес місцеві влади, громадськість. А залучення не тільки державних, а й грантових коштів – для України є вкрай важливим у контексті співпраці з ЄС, який є нашим стратегічним партнером».
Бюджет проекту: 2 473 443,55 євро, в т.ч. грант ЄС: 2 226 099,20 євро
Грант ЄС для України: 2 091 069,00 євро
Мета проекту: підтримка транскордонних процесів розвитку в українсько-польському прикордонні шляхом покращення транспортної доступності до регіону та дорожньої інфраструктури. Вказаної мети буде досягнуто шляхом покращення безпеки дорожнього руху на модернізованих ділянках доріг (О141003 та № 867) шляхом реконструкції дорожнього полотна, посилення узбіч, дорожньої розмітки, покращення дренажу та посилення поверхні, скорочення часу проїзду на ділянках модернізованих доріг (О141003 та № 867) на 10%, а також встановлення сталих спільних підходів до використання екологічно приязних рішень у модернізації дорожньої інфраструктури.
Довідково:
Проект “Доступне українсько-польське прикордоння: спільні дії щодо модернізації дорожньої інфраструктури” реалізується в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 Європейського Інструменту Сусідства за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Термін реалізації проекту: 01.12.2018 – 30.11.2020
Проект спільно реалізують:
Служба автомобільних доріг у Львівській області (UA) – головний партнер
Підкарпатське управління воєводських доріг в Ряшеві (PL)
Асоціація органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна” (UA)
Статистика