Заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод, сьогодні, 17 червня, привітав учасників навчальної програми з підвищення кваліфікації фахівців служб у справах дітей територіальних громад. Це унікальний на теренах України пілотний освітній проєкт Львівської та Одеської областей.
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу облради.
«Вважаю, що діти мають зростати в родинах або їхнє виховання має бути максимально наближеним до родинного. Карантин і децентралізація ще більше довели, що реформа деінституціалізації важлива для кожної громади.
Переконаний, що ця навчальна програма, яку вперше створили львівські та одеські експерти – дуже потрібна, змістовна і правильно наповнена. Вона допоможе швидше і якісніше організувати доступ до послуг дітям і їхнім батькам на найвищому рівні.
Дякую всім, хто долучився до розробки програми. Сподіваюся, що скоро вдасться поширити її на всі області і всі громади.
Бажаю всім успішного навчання і високих результатів у роботі», – зауважив заступник голови обласної ради.
Крім того, Юрій Холод повідомив, що вже 48 служб у справах дітей створено у громадах Львівщини.
Навчання організовано Львівською освітньою фундацією спільно з БО «Вітрила Дитинства» у співпраці зі Службою у справах дітей Львівської ОДА та Службою у справах дітей Одеської ОДА.
За словами організаторів, навчальну програму з підвищення кваліфікації фахівців служб у справах дітей територіальних громад розроблено для забезпечення найкращих інтересів дитини та реалізації реформи інституційного догляду і виховання дітей у локальних громадах через професійну діяльність працівників профільних структур.
Додамо, що для навчання за програмою упродовж червня – липня відібрали начальників служб у справах дітей з 17 громад Львівської області.
Довідково:
У 2017 році Урядом розпочато реформу деінституціалізації.
Деінституціалізація – це повний процес планування реорганізації зі скороченням і/або закриттям закладів інтернатного типу, створення різноманітних інших послуг догляду за дитиною, які регулюються законом і стандартами, орієнтованими на результат.
Основою реформи є такі принципи:
– Сім’я є найкращим середовищем для виховання та розвитку дитини.
– Збереження сім’ї для дитини є головною умовою забезпечення її добробуту та найкращих інтересів.
– Жодна дитина не повинна залишитись без уваги. Потреби, думка та інтереси кожної дитини мають бути враховані.
Національна стратегія реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017–2026 роки затверджена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2017 року № 526 р.
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу