Новини

На Львівщині працівники спиртового заводу вийшли на протест (ВІДЕО)

Сьогодні, 22 лютого, у Воютичах Самбірського району під брамою спиртового заводу працівники зібрались на протест проти приватизації заводу. Детальніше про це кореспонденту ІВ Четверта студія розповіла голова профкому Наталія Шумик.

«У середу ми знову будемо збиратись, а до середи люди цілодобово будуть чергувати, щоб не вивезли обладнання на металолом. Адже нове керівництво уже стягнуло усю необхідну техніку для того, щоб просто усе розібрати і розкрасти у держави. Сьогодні ми вийшли сюди, щоб не дати цьому статись. Ми перекриваємо браму, не знаючи чи законно це взагалі, але ми не допустимо розбазарити наш завод. Тут аби стіни залишились після нового керівництва. Сьогодні ми отримали наказ на звільнення працівників. 48 людей залишаються без роботи”, – розповіла Наталія Шумик.

За її словами, цей наказ не проходив жодного погодження з профспілкою.

“Тобто виходить одноосібне звільнення працівників і керівництво обрало собі 26 людей, які залишаться. Усе це мало погоджуватись. Ми отримали таку ситуацію: згідно закону України “Про приватизацію” нове керівництво не має права звільнити працівників до моменту передачі заводу новому власнику. Ми є працівниками ДП «Воютицького спиртового заводу». Лише коли повністю передається завод, уже підписаний договір купівлі-продажу, лише тоді, нас мали би звільнити, але підприємство ще не передане новому власнику і немає жодної гарантії, що нове керівництво повністю виплатить кошти, але вже готові договори про звільнення спеціалістів нашого заводу, які не згідні із діяльністю керівника і головного бухгалтера”, – розповідає Наталія Шумик.

Вона додає, що “при нас залишили бригаду для підготовки металобрухту”.

“Стягнули сюди техніку і вже готово все для того, щоб просто все порізати. Від нового власника до цих пір немає на підприємстві жодної людини. 17 грудня 2020 року наш завод пройшов приватизацію, угода купівлі-продажу була підписана 21 січня до 22 лютого, мали бути гроші за це підприємство – грошей досі немає. Нам завчасно надіслали попередження про звільнення, ми подали заяви у профспілки, розмовляли з юристами. Всі їхні дії незаконні”, – наголошує Шумик.

Вона додає, що новий власник має час до 23 березня на повний розрахунок: якщо коштів не буде угода має бути розірваною.

“Люди відстоюють завод, бо очевидно, що він піде на металобрухт. Є багато випадків, коли власники відмовлялись від викупу заводу. І тоді наш спиртовий завод міг би піти другий раз на приватизацію, але тоді йде мова про те, якою буде приватизація… Адже коли вивозять обладнання – приватизацією це не назвеш. Ми хочемо, щоб наше підприємство мало право на життя, щоб чесно відібрали спеціалістів. Ми відправили запит у Львівську ОДА. Ми боремось і хочемо усе це висвітлити, щоб отримати бодай якусь допомогу», – розповіла жінка.

Валерія Доленко

Коментарі

Олег Довганик