Кліматичні умови останнього тижня створили складний фітосанітарний стан посівів, особливо в посівах кормових та столових буряків в індивідуальних селянських господарствах, повідомляє agronews з посиланням на Держпродспоживслужбу.
Як зазначається, посіви цукрових буряків заселяє бурякова листкова попелиця, в крайових смугах полів 2-6, макс. 8-15% рослин (Волинська, Сумська, Хмельницька обл.), за чисельності 5-8, макс. 12-17 екз. на кожну (Вінницька, Полтавська обл.).
Повсюди плантаціям буряків шкодять бурякові блішки, мінуючі мухи, щитоноски, гусениці лучного метелика, совок. Буряковий довгоносик-стеблоїд харчується у посівах Полтавської області, де за середньої чисельності 0,05 екз. на кв.м, ним пошкоджено 2,5% рослин у слабкому ступеню.
Окрім цього, через проливні дощі і різке підвищення температури на Івано-Франківщині в посівах кормових та столових буряків, прогресує коренеїд, яким уражено 8-14% рослин. Достатня кількість тепла і вологи сприяли розвитку рамуляріозу цукрових буряків на Львівщині.
Довідка. Рамуляріоз – захворювання викликає незавершений гриб Ramularia beta Rostr. родини Moniliaceae, порядку Hyphomycetales. Поширюється патоген конідіями під час вегетації рослин, а зимує грибницею на рештках рослин, інколи на оплоднях, насіннєвих клубочках. Захворювання може зумовлювати недобір урожаю буряку 10-15%.