З метою відзначення 1030-річчя Хрещення Київської Русі підготовлено онлайн-варіант тематичної виставки документів, що зберігаються у Державному архіві Львівської області. Основу виставки становлять шематизми трьох греко-католицьких єпархій: Станіславівської, Львівської та Перемишльської.
Варто відзначити, що у вступних статтях до шематизмів подаються короткі відомості про історію створення єпархій та списки єпископів. Також шематизми містять дані про духовних осіб, списки усіх парохій, кількість вірних та церковних товариств, стан церковного майна тощо.
У результаті офіційного хрещення країни у 988р. князем Володимиром було завершено тисячолітній процес християнізації києворуських земель і християнство стало державною релігією Київської Русі. Київське християнство було відкритим як для християнського Сходу, так і для християнського Заходу. Водночас у Київській Русі з самого початку введення християнства створювалася самочинна церква, яка прагнула посісти власне місце у християнському світі. Володимирове хрещення формувало особливий варіант християнства з неповторними, самобутніми рисами своєї дохристиянської культури і слов’янської ментальності.
Окрему сторінку виставки присвячено висвітленню святкування 1000-річчя Хрещення Київської Русі, яке відзначалося у 1988р. Цей документ дозволяє прослідкувати етапи підготовки до дійства, а також дає можливість аналізу діяльності як з боку правлячих кіл, так і церкви.
Виставка підкреслює усю важливість Володимирового хрещення давньої Київськоїдержави та показує вплив його на розвиток не тільки минулих поколінь, але й сучасності.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу