Упродовж останніх двох тижнів в області відзначають стабілізацію і покращення епідситуації. Усі ключові показники, які визначені як індикатори для «червоного» рівня епіднебезпеки, є нижчими від крайніх показників «червоної» зони. Внаслідок цього, згідно з рішенням державної комісії ТЕБ і НС, Львівщину переведено до “жовтої” зони епіднебезпеки.
Про це на сесії Львівської облради сьогодні доповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис, пише Четверта студія.
Захворюваність:
«Станом на сьогодні в області зафіксовано 16 773 активних випадки захворювання на ковід. У всіх районах Львівщини спостерігається зниження захворюваності. Найбільш позитивні тенденції – в Золочівському і Самбірському районі. Загалом захворюваність в області зменшилася на 17,04%», – зазначив Орест Чемерис.
Госпіталізація:
Пацієнтів з ковідом приймають 24 заклади охорони здоров’я в області. Мережа ліжкомісць включає 5166 ліжок. Завантаженість ліжкомережі – 36,7% (1896 осіб).
Вакцинація:
Від початку вакцинальної кампанії в області проведено 1 693 304 щеплень. Першу дозу вакцини отримали 926 084 особи – 46,3 % дорослого населення (з них 767 220 – дві дози (38,4 %)). Серед районів лідерами за темпами вакцинації є Львівський і Стрийський. Найгірша ситуація у Самбірському і Золочівському районах.
В області функціонують 182 пункти щеплень, 32 центри вакцинації та 102 мобільні бригади.
«Чергову хвилю ковіду спричинила мутація вірусу. Навесні минулого року це був Альфа-штам, восени – Дельта, і зараз – Омікрон. За інформацією ВООЗ, до кінця ще не вивчено, на скільки цей штам є стійким проти існуючих вакцин, дослідження тривають.
Щодо бустерної (третьої) дози, МОЗ декларує, що вакцинацію третьою дозою в Україні можуть запровадити вже з січня», – зазначив Орест Чемерис.
“Data Engineering and Security”