Новини

На Львівщині майже 5 тисяч вакансій

Станом на 1 січня 2020 року з допомогою фахівців обласної служби зайнятості на Львівщині роботу шукали 14,0 тис. безробітних. Із них 57,1% складали жінки, 35,4 % – молодь віком до 35 років. Про це повідомила прес-служба обласного центру зайнятості, пише Четверта студія.

Серед клієнтів 59,1% мали вищу освіту, 30,3% – професійно-технічну, решта – 10,5% – були обмежені в можливостях працевлаштування внаслідок наявності лише середньої освіти, відсутності необхідних професійних умінь, навичок, а також досвіду роботи.

На початку цього року база вільних робочих місць і вакантних посад налічувала 4841 пропозицію працевлаштування. У середньому на кожну вакансію в області претендували троє безробітних. Найбільш гостра конкуренція – 14 осіб на одну вакансію – спостерігається серед тих, хто в минулому обіймав посади вищих державних службовців, керівників і менеджерів. Складно знайти роботу й кваліфікованим працівникам сільського та лісового господарства: на одне вільне місце праці у цій сфері претендувало 11 безробітних».

За його словами, 69,7% вакансій – це варіанти працевлаштування для робітників, 22,2% – для службовців, і тільки 8,1% – для осіб без професії та спеціальної підготовки. Середній розмір заробітної плати у вакансіях на кінець 2019 року становив 7,6 тис. грн. Найбільше – 79,5% – пропозицій роботи задекларовано із зарплатою, розмір якої коливався від мінімальної до середньої в регіоні, 10,8% склали вакансії з мінімальною заробітною платою, 9,7% – із заробітком, вищим за середньообласний рівень.

Торік соціальними послугами обласної служби зайнятості скористалися 160,0 тис. осіб, із яких 44,8 тис. мали статус безробітного. Службі зайнятості вдалося забезпечити роботою 48,1 тис. жителів Львівщини, у тому числі 15,7 тис. безробітних, 219 клієнтів служби зайнятості поповнили лави підприємців-початківців, отримавши одноразову виплату допомоги з безробіття для започаткування власного бізнесу. Ще 4,4 тис. мешканців області охоплено тимчасовою зайнятістю, а 7,9 тис. осіб – професійним навчанням, перенавчанням або підвищенням кваліфікації. Рівень працевлаштування після закінчення навчання становив 95,6%.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

18 години тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

19 години тому