Новини

На Львівщині – епідемія грипу

Захворюваність на грип на Львівщині перевищила епідпоріг на майже 19%.

Керівниця Центру “Терапія” Другого медичного об’єднання Львова Ірина Струж розповіла “Еспресо.Захід” про те, на що варто звернути увагу і що категорично не варто робити при захворюванні на грип, пише Четверта студія.

Найперше, коли людина відчуває слабкість, нежить та має температуру, вона має зробити хоча б експрес-тест на грип А та коронавірус.

“Проте дуже багато людей проігнорують тест, тому одна з найважливіших рекомендацій таким людям – залишайтеся вдома, не виходьте на роботу, аби не заражати інших працівників і не поширювати грип на колектив та їхніх рідних”, – зауважує медикиня.

Якщо вже людина захворіла на грип, то хоча б тиждень вона має полежати вдома, зазначає Ірина Струж.

“Лікуватися, прийняти жарознижувальні при температурі, багато пити чаю з калини чи малини. Через три дні після того, як зникне температура, можна приступати до роботи. Якщо понад 5 днів (3-4 днів, якщо людина має супутні захворювання) утримується температура, необхідно звернутися до сімейного лікаря та здати аналізи”, – каже вона.

Лікарка також згадала про питання вакцинації. Її необхідно робити щорічно:

“Вакцинація у період епідемії грипу є небажаною, бо людина може бути безсимптомним носієм і коли провакцинується, в неї можуть виникнути ускладнення від грипу. Кожного року від нього є нова вакцина, бо грип мутує, тому і щорічно варто вакцинуватися восени, аби зимою запобігти захворюванню”.

Важливо, що грип – це вірус і антибіотики на нього не діють. Їх може призначити лише сімейний лікар, якщо є відповідні покази – зданий загальний аналіз крові та його результати. Тоді вже сімейний лікар інтерпретує ці аналізи та визначає, чи варто приймати антибіотики. Самому собі їх призначати не можна, адже при необдуманому споживанні цих ліків у людини виробляється резистентність. Тоді, коли антибіотики справді будуть необхідні, вони можуть просто не подіяти.

Ірина Струж також зазначає, що справді є випадки, коли людина кілька разів підряд може хворіти на грип. Проте це відбувається лише тоді, коли є різні мутації грипу та сильно ослаблений організм. Тому варто завчасно подбати про своє здоров’я та імунітет, однак лише після консультацій з лікарем.

Переносити вірус “на ногах” не варто не лише через високу ймовірність зараження інших людей, а й тому, що можливі досить серйозні ускладнення.

“Вірус грипу послаблює імунітет і тому на його фоні можна отримати запалення легень чи нирок. Це все тому, що замість того, щоб відлежатися вдома, люди ходять на роботу. Можуть бути ускладнення і на слух, на гайморові пазухи, бронхіти важкі, загострювання хронічних захворювань, хронічно обструктивного бронхіту, бронхіальної астми. У важких випадках – запалення серцевого м’яза. Тому грип потрібно лікувати. Вдома!” – резюмує медикиня.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик
Tags: грип

Recent Posts

У Яворові відкрили пам’ятний знак

«Алея пам'яті Героїв Яворівської громади»

3 години тому

У Львові можуть закритись 50 ресторанів

Дивне повідомлення власника мережі Фест

4 години тому