В Україні минулого року через пандемію коронавірусу 42 тисячі дітей з інтернатних закладів повернули в родини, з них – понад 4 тисячі на Львівщині.
Про це повідомили під час засідання Координаційної ради з питань захисту прав дітей та реалізації реформи системи інституційного догляду та виховання дітей у Львівській області за участі заступника голови Львівської обласної ради Юрія Холода, пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛОР.
Відтак мобільні групи промоніторили в області умови проживання 4058 дітей та зробили оцінку їх потреб. За результатами цієї роботи виявлено 280 дітей у складних життєвих обставинах.
Крім того, начальник служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис прозвітував про реалізацію на Львівщині Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей.
«Ми повинні зробити все можливе, щоб гарантувати дітям безпечне та щасливе дитинство. Адже безпека дітей – одне з основних завдань реформи деінституціалізації», – прокоментував Юрій Холод.
Варто зауважити, що до складу Координаційної ради увійшов також голова постійної комісії з питань соціального захисту, прав дітей, людини та учасників бойових дій Львівської обласної ради Микола Іщук.
Довідково:
У 2017 році Урядом розпочато реформу деінституціалізації.
Деінституціалізація – це повний процес планування реорганізації зі скороченням і/або закриттям закладів інтернатного типу, створення різноманітних інших послуг догляду за дитиною, які регулюються законом і стандартами, орієнтованими на результат.
Основою реформи є такі принципи:
– Сім’я є найкращим середовищем для виховання та розвитку дитини.
– Збереження сім’ї для дитини є головною умовою забезпечення її добробуту та найкращих інтересів.
– Жодна дитина не повинна залишитись без уваги. Потреби, думка та інтереси кожної дитини мають бути враховані.
Національна стратегія реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017–2026 роки затверджена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2017 року № 526 р.