Новини

На Львівщині батьки вжахнулися після побаченого в укриттях для школярів (ВІДЕО)

У Львівській області батьки дітей однієї з шкіл нарікають на укриття, в якому повинні перебувати діти на випадок повітряної тривоги.

Як повідомляє «ТСН», у самому навчальному закладі бомбосховище може вмістити лише 50 дітей, решта — понад 7 сотень —  бігтимуть у сусідні будинки. Батьки учнів вирішили проінспектувати укриття і жахнулися.

Побачене — жахає. Стіни в грибку, сирість, сморід, підлоги як такої нема, з цементу зішкрібають фекалії. Про вентиляцію чи стільці — немає й мови. Мама учениці 11 класу Червоноградського ліцею каже, що в закладі є укриття, але  тільки на півсотні дітей. А їх — 800. Тож знайшли найближчі — у двох житлових будинках поруч. Та перебувати там — навіть декілька хвилин небезпечно для здоров’я, певні батьки.

«Найперше, щоб мені хотілося туди привести — це психолога, на мою думку, звідти діти вийдуть ще більш травмовані, ніж від самих сирен», — каже мешканка міста Червоноград Людмила Лахман.

У самому ліцеї пояснюють, за ці укриття не відповідають.

«Я до ЖЕКу не маю ніякого стосунку і ніякого права зробити там ремонт. Звичайно, що в такому стані, як воно є зараз, воно непридатне для перебування там дітей», — каже директорка Червоноградського ліцею Наталія Запісоцька.

Після екскурсії в будинкові укриття, батьки виклали відео в мережу. За декілька днів після — у підвалі уже почали робити ремонт. Але тільки косметичний.

Така ситуація з укриттями не тільки для цього ліцею. Це підвал у житловому будинку, куди б мали ховатися діти з садочка.

«Я коли це побачила і в мене ступор, що я маю робити. Я навіть вчора туди з нею не спустилася, чекала зовні, щоб не нажахати», — каже мешканка Червонограда Юлія Дроботюк.

В управлінні освіти кажуть, виділили чотириста тисяч гривень на укриття для шкіл. Але на підвали сусідніх багатоповерхівок не можуть, бо не на їхньому балансі.

«У нас підняття ґрунтових вод є вище ніж будь де, в нашому місці. Це мав бути навіть не ремонт, а реконструкція, всі мережі. І то в будь-який момент каналізація може забитися», — каже керівник відділу освіти Червонограда Ігор Гомонко.

Підприємство, яке відповідає за підвали, комунальне. Журналісти показали укриття міському голові. Він пообіцяв виправити ситуацію.

Чому так пізно почали робити хоч косметичний ремонт — відповіді немає. А от на капремонт — із заміною мереж, щоб ніде не протікало визнають, грошей нема.

У Червонограді є 21 школа. І половина з них не має укриттів, кажуть у Департаменті освіти. З садочками — ситуація ще гірша — із 15  тільки 3 — мають бомбосховища. Чи дозволить комісія відкривати заклади з такими укриттями поруч — ще не відомо. Та після побаченого, більшість батьків уже проголосували за онлайн навчання.

 

Коментарі

Олег Довганик