2 серпня на КПП “Корчова-Краківець” з польської сторони “колєйка”, як називають чергу на польський манер, розтягнулася на кілька кілометрів.
Як пише «Четверта студія», про це повідомляє Ua-reporter.com.
“Ми вистояли сім годин, і це нам ще пощастило. Черга велика, кілометри на два, але тягнеться так, ніби це 10 кілометрів. Прикордонники дуже повільно пропускають, ретельно всіх перевіряють – як наші, так і українські. Пускають по 3-5 авто раз на годину (зазвичай – по 30 приблизно)”, – розповіла Вероніка Берневек, яка проживає у Польщі і прямувала на Львівщину на мікроавтобусі з іншими пасажирами.
У черзі, за її словами, машини з українськими, німецькими та польськими номерами, багато заробітчан.
Ще довше стоять на кордоні в КПП “Чоп”, в сторону Угорщини, яка дозволила українцям транзит до країн ЄС (за наявності робочих віз або документів про статус в Європі – вид на проживання, подружжя з громадянином Євросоюзу).
“Я стояла в спеку 32 години на кордоні, це було пекло. З середи на четвер вночі ми приїхали на кордон, а переїхали тільки в п’ятницю. Їхали приватним мікроавтобусом. Легкові автомобілі пропускали швидко, пасажирські регулярні автобуси повільніше, а от приватні буси – це жах. За 5-6 годин пропускали сім бусів. А їх десятки. Коли ми приїхали на паспортний контроль, то паспорта здали, і ми сиділи в машині три години – ніхто не підходив і тільки через три години нам віддали паспорти і ми поїхали . Три дня в дорозі – це кошмар “, – ділиться Надія Притула, яка їхала в одну з країн Європи.
За її спостереженнями, в черзі стоїть багато бусів в Італію, які везуть передачі заробітчанам і від них додому (ті самі, які змусили платити ввізне мито, що призвело до конфлікту на кордоні в кінці травня), а також автобуси до Німеччини, Іспанії.
У Держприкордонслужбі підтвердили, що на кількох пунктах пропуску – черги. У ПП “Ягодин”, наприклад, 2 серпня офіційно зафіксовано 500 машин на виїзд з України. Правда, прикордонники запевняють, що пропускають зі звичайною швидкістю – від 50 до 75 машин на годину.
“Черги через те, що зараз сезон відпусток, одні заробітчани їдуть додому побачитися з рідними, інші повертаються. Ще є звичайні туристи, які їдуть відпочивати до Хорватії через Угорщину (хоча їх набагато менше). Плюс їдуть ті, у кого є робочі візи в Європу і хто входить в категорії, яким дозволено в’їзд в ЄС. Перед пандемією багато поверталися в Україну, а зараз ось назад їдуть. Ну і ті, хто “контрабанду” везе, за домовленістю з митницею і без”, – пояснило нам причини ажіотажу джерело на кордоні.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу