ПрАТ «Миколаївцемент» (Група CRH) за підтримки громади очистили Миколаївський район Львівської області від понад 100 кг відпрацьованих батарейок та інших побутових хімічних елементів живлення.
Тим самим компанія встановила національний еко-рекорд України зі збору відпрацьованих батарейок. Подія відбулася у п’ятницю, 4 жовтня, в рамках проведення Дня відкритих дверей на ПрАТ «Миколаївцемент» на честь 20-річчя CRH в Україні.
Представники Національного реєстру рекордів зафіксували це досягнення в Книзі національних рекордів України.
Голова Правління ПрАТ «Миколаївцемент» Євген Полулєх наголосив, що рекорд є символічною акцією, яка мала на меті об’єднати та активізувати громаду, владу і бізнес району задля збереження клімату, захисту від забруднення довкілля та раціонального використання водних ресурсів.
«Група CRH усвідомлює важливість збереження клімату та природного різноманіття нашої планети. Згідно з нашою екологічною політикою, ми фокусуємося на ту місцевість та громаду, де здійснюють діяльність наші підприємства. Вже майже чотири роки ми співпрацюємо з владою та громадою Миколаївського району над проблемою очищення ґрунту та водних ресурсів від небезпечних хімічних елементів, разом бережемо довкілля, а отже і здоров’я наших людей».
Менеджер з охорони навколишнього середовища CRH в Україні Юлія Гіке розповіла деталі встановлення національного рекорду.
«Миколаївцемент реалізує Екологічну програму зі збору та утилізації шкідливих відходів з 2012 року. У 2015 підприємство уклало Меморандум про співпрацю в екологічних заходах з районною та міською владою. На нашу спільну ініціативу щодо збору відпрацьованих малих батарейок відгукнулась вся громада. Для збору батарейок встановили спеціалізовані контейнери у Миколаєві та на території заводу.
Загалом за вісім років зібрано майже 290 кг відпрацьованих батарейок, а це збережено від забруднення важкими металами приблизно 2 320 га/або 4 640 м³ води. Адже одна пальчикова батарейка забруднює 20 м² ґрунту глибиною 5 м, який на наступні 50 років стає непридатним для сільського господарства через високий вміст важких металів, або це є рівноцінним забрудненню 400 літрів води“, – розповіла вона.
В рамках заходу, на яке були запрошені співробітники та їх сім’ї, підрядні організації, представники місцевої влади та місцеві жителі, були організовані: екскурсія на виробництво, майстер-клас з надання першої медичної допомоги, еко-лекції, освітні та творчі майстер-класи для дітей і дорослих, а також розважальна програма: виступи дитячих колективів Миколаєва, конкурси і веселі аніматори.
Всі учасники майстер-класів мали можливість взяти участь у лотереї і виграти екскурсію на двох замками Львівщини, а ті, хто взяв участь як мінімум у 4-ох активностях, гарантовано отримав брендовану еко-сумку від CRH.
Довідка
До складу компанії CRH в Україні входять три цементні підприємства: АТ «Подільський цемент», ТОВ «Цемент» і ПрАТ «Миколаївцемент».
АТ «Подільський цемент» (м. Кам’янець-Подільський, Хмельницька область, Україна) — це одне з найефективніших і найсучасніших підприємств із сухим способом виробництва клінкеру в Європі. Завод діє з 1970 року, а з 1999 року входить до складу групи CRH.
ТОВ «Цемент» (м. Одеса) є найбільшим виробником цементу на півдні України. Завод почав роботу в 1965 році, а в кінці 2011 року увійшов до складу CRH.
ПрАТ «Миколаївцемент» є лідером на ринку Львівської області в Україні. Завод діє з 1950 року. У 2013 підприємство придбала Група CRH.
Про CRH
CRH (СіАрЕйч) — це одна з провідних світових диверсифікованих груп підприємств в сфері будівельних матеріалів.. На її 3 700 підприємствах в 32 країні працює приблизно 90 000 осіб .
CRH – це найбільша компанія в сфері будівельних матеріалів в Північній Америці і друга за розмірами в світі. Група займає лідерські позиції в Європі, а також стратегічне положення в регіонах Азії і Південної Америки. CRH прагне вдосконалювати будівельну галузь, пропонуючи найкращі матеріали і продукти для будівництва і розвитку інфраструктури, житлового та комерційного секторів.