Новини

Місцеві бюджети Львівщини частково недоотримали акциз на пальне

Акциз із виробленого в Україні та ввезеного на її митну територію пального надходить до місцевих бюджетів у залежності від вартості реалізованого пального за частками, які кожні півроку встановлює Кабінет Міністрів України. І у місцевих бюджетах цей акциз відіграє вагому роль. Так, за перше півріччя цього року надходження від акцизу в цілому по Львівській області склали 675 млн. грн. З них 234 млн. отримали міста обласного значення, 50 млн. – об’єднані територіальні громади.

Про це інформує Офіс реформ у Львівському РВ АМУ

Проте у другому півріччі з надходженнями коштів від акцизу ситуація склалася незадовільна. Адже, як розповідає консультант з бюджетних питань Офісу реформ у Львівському регіональному відділенні Асоціації міст України Ярослава Пишник, по-перше, цей акциз уже другий місяць не надходить до бюджетів органів місцевого самоврядування. А, по-друге, у другому півріччі 2018 році, для багатьох об’єднаних територіальних громад та міст частки відрахувань до місцевого бюджету з державного бюджету розраховані Міністерством фінансів України на основі даних, отриманих від Державної фіскальної служби України, значно нижчі, ніж у першому півріччі.

«Зросли частки надходження від акцизу для Бабинської, Міженецької, Новострілищанської, Давидівської, Жовтанецької, Щирецької, Рудківської та Кам’янка-Бузької ОТГ, міст Борислав, Стебник, Городок, Комарно, Золочів, Рава-Руська, Турка, Пустомити, Сколе. А от для усіх інших ОТГ та міст Львівщини частки відрахувань акцизу зменшилися. І для деяких суттєво: для Солонківської, Підберізцівської ОТГ – на 25%, для Трускавця – на 21%, Перемишлян – аж на 59,9%, Сокаля – на 46%, – розповідає Ярослава Пишник. – У деяких населених пунктах підстави для зменшення цього акцизу справді є: закрилася заправка, зменшилися обсяги продажу пального. Але є вони не для всіх, і не в такому обсязі. Саме тому влада Червонограда, Нового Роздолу та Мурованської ОТГ уже написали листа в Кабінет Міністрів з проханням зобов’язати Державну фіскальну службу ще раз уточнити реалізацію пального в I півріччі, оскільки суми акцизу розраховувалися у порівнянні з I півріччям, та передати Мінфіну для перерахування цих сум.

Деякі населені пункти також звернулися за підтримкою до Львівської обласної державної адміністрації. І департамент фінансів ЛОДА написав листа до Державної фіскальної служби з проханням вивчити ситуацію зі зменшенням надходжень від акцизу для населених пунктів Львівщини.

«Підстави для неспокою справді є. Адже для громад дорога кожна копійка. І недоотримані кошти від акцизу можуть призвести до проблем із фінансування першочергових видатків. Зокрема, і заробітних плат», – резюмує Ярослава Пишник.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

10 години тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

11 години тому