Реабілітаційний центр, який щороку допомагатиме 50 тисячам поранених українців, будуватимуть у Львові за підтримки Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства у справах ветеранів України, Львівської обласної військової адміністрації та Львівської міської ради.
Презентував проєкт Національного центру реабілітації України сьогодні, 10 червня, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на Форумі донорів у Львові.
«Система охорони здоров’я, яка сьогодні працює, показує, що вона дає гідну відповідь на ті виклики, які приносить війна. Але ми готуємося до тих негативних наслідків, які очікуємо після перемоги. З кожним днем людей, які потребуватимуть довгої реабілітації в Україні, стає більше. Такі реабілітаційні центри вже потрібні країні, і ми не зупинимось виключно на львівському», – зазначив Віктор Ляшко.
У Національному реабілітаційному центрі буде реконструктивна хірургія, ортопедія і роботичне протезування. Постраждалим не лише встановлюватимуть протези, тут їх і виготовлятимуть.
«Українські спеціалісти придумали і в експериментальному режимі запустили роботизоване протезування. Вони виготовили руку-робот, яка повністю замінює кінцівку. Ця рука зараз є в нас в лікарні і вже наступного тижня ми будемо її встановлювати. Наші генії придумали це. Надсучасні протези мають мати українці, бо ми на них заслужили. Українці заслужили на все найкраще у нашому Реабілітаційному центрі», — говорить генеральний директор Першого медичного об’єднання Львова Олег Самчук.
Сам форум відкрив очільник МОЗу Німеччини Карл Лаутербах. Очільник відомства Німеччини готовий долучитися до допомоги пораненим під час війни українцям. Зокрема, Німеччина допомагатиме людям, які отримали важкі опіки і тим, хто втратив кінцівки.
“Німеччина забезпечуватиме протези, а також фахівці проводитимуть навчання, щоб українські лікарі могли в майбутньому самі обслуговувати пацієнтів, які потребують протезування. Також окремо пропонуємо допомогу в лікуванні опіків, у постачанні медикаментів і у навчанні українських лікарів, адже процес лікування опіків складний і може тривати кілька років. 200 медиків німецької асоціації лікарів уже зголосилися працювати в Україні. І це лише початок”, – сказав Карл Лаутербах.
Міський голова Львова Андрій Садовий наголосив, що Реабілітаційний центр “Незламні” не обмежується будівництвом однієї будівлі.
“Наше завдання — вибудувати екосистему. Люди, які отримують тут допомогу, повинні десь жити та комфортно добиратися до медзакладу. За цим проєктом ми збудуємо трамвайну колію від центру міста до лікарні. Також людям треба тут працювати. Нас цікавить, щоб люди жили повноцінним життям. Щоб вони могли вчитися, працювати і жити на повні груди. І наскільки швидко це буде – залежить від нас” — сказав Андрій Садовий.
«Ветерани російсько-української війни, наші воїни та мирні жителі гідні того, щоб отримувати найкраще лікування. Для них мають бути доступними сучасніше протезування, медичні технології та реабілітація. Закликаю іноземних партнерів і учасників форуму долучитись до реалізації цього проєкту. Так ви підтримаєте Україну, країну незламних людей», – наголосив на форумі начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Національний центр реабілітації України буде створений в структурі Першого медоб’єднання Львова. Він включатиме в себе потужну фізичну, психологічну та психосоціальну реабілітацію.
“Зараз всі роблять дуже багато. Але в той самий час дуже складно всі ці процеси поєднати в якесь одне ціле. Цей проект може стати гарним взірцем однієї ідеї, яка об’єднала усіх нас. Цей центр – це про майбутнє. Це віра в те, що це майбутнє станеться”, – підсумувала заступниця Міністра у справах ветеранів України Інни Драганчук.
Форум донорів у Львові провели за підтримки Фонду Ганнса Зайделя.