На Львівщині – нова жертва чадного газу. До лікарні з отруєнням потрапила 31-річна жінка.
Про це повідомили у департаменті цивільного захисту населення ЛОДА, пише Четверта студія.
Випадок стався вночі 10 лютого, орієнтовно о 04:25 год. в Дрогобичі. Тут на першому поверсі триповерхового житлового буднику по вул. Шептицького, 16 чадним газом отруїлась 31-річна місцева жителька.
Її госпіталізували у стані середнього ступеня важкості у Дрогобицьку міську лікарню. Відомо, що будинок обладнаний ПГ – 4 та газовим котлом.
Аварійна бригада «Львівгазу» вже тимчасово призупинила подачу газу до помешкання.
Наразі всі обставини події встановлюються.
Симптоми отруєння чадним газом
Симптоми отруєння чадним газом не завжди є очевидні, дуже часто їх можна сплутати зі звичайним харчовим отруєнням чи грипом. Втім на відміну від останнього, чадний газ не викликає підвищення температури, пише Варто.
Найбільш поширений симптом при отруєнні чадним газом – головний біль. Також людина відчуває втому, запаморочення, сонливість, блювоту, утруднене дихання, пришвидшене серцебиття та кашель.
Тривалий вплив низьких доз чадного газу може призвести й до появи неврологічних симптомів: проблем із мисленням та концентрацією чи до появи емоційних змін у поведінці. Так, людина стає роздратованою, схиляється до прийняття імпульсивних і нераціональних рішень.
Більш серйозні симптоми – втрата рівноваги, зору, порушення пам’яті чи дихання, судоми втрата свідомості. Якщо у приміщенні є велика концентрація чадного газу, то ці всі симптоми проявляться у людини вже протягом двох годин.
Якщо ви відчуваєте перелічені симптоми і підозрюєте, що причиною може бути чадний газ, перш за все, – вимкніть усі прилади, крім електричних, відкрийте вікна, щоби впустити в приміщення свіже повітря! Якщо ваше самопочуття погіршується, негайно викликайте «швидку», адже у цьому випадку кожна хвилина – на вагу золота!
Щоб допомогти людині, яка отруїлась чадним газом, потрібно негайно:
вивести або винести постраждалого на свіже повітря;
викликати швидку допомогу;
послабити одяг, щоб полегшити дихання;
піднести до носа нашатир;
напоїти міцною кавою чи чаєм.
Якщо ви відчули запах газу, терміново перекривайте всі газові крани, повідчиняйте вікна, двері і покиньте приміщення. Після цього викличте аварійну службу газу за номером 104!