У місті Новий Розділ, що на Львівщині, знов склалася критична ситуація з опаленням.
Про це пише Четверта студія з посиланням на Діло.
Цього разу дочірня компанія НАК “Нафтогаз України”, яка є управителем двох ТЕЦ на Львівщині, вимагає від місцевої влади Нового Роздолу необгрунтованого підвищення тарифів на тепло для населення.
Вимоги було озвучено ще на початку 2021 року. Тоді на сайті компанії “Нафтогаз Тепло” з’явився інформаційний лист.
Серед іншого в повідомленні йдеться про те, що тарифи на теплову енергію та гарячу воду мають бути підняти більше, аніж в два рази: з 1223 гривень до 2498 гривень на тепло, та з 65 гривень до 137 гривень на гарячу воду.
Однією з основних причин такого здирництва менеджери “Нафтогазу” вважають втрати теплової енергії при її транспортуванні, які з листопада 2019 р. по листопад 2020 р. складають 47 176 Гкал, або 47% від загального виробництва теплової енергії Новороздільською ТЕЦ за цей же період. Тобто фактично це означає наступне – за весь час управління арештованими активами “Нафтогаз Тепло” не провели жодних ремонтних робіт, аби тепловтрати скоротити, а зараз хочуть повісити ці проблеми на плечі мешканців міста.
“Виникає нагальна потреба в проведенні ремонтних робіт із заміною тепломереж та ізоляцією відкритих ділянок надземних трубопроводів. З цією метою в тарифи на послуги з постачання теплової енергії та гарячої води включено амортизаційні відрахування, які є джерелами фінансування інвестиційної програми, та витрати на ремонт теплових мереж”, – зазначають державні монополісти.
Та за рахунок мешканців міста хочуть не тільки ремонтувати труби, а ще й, до прикладу, оплачувати крадіжки, які вчиняють менеджери “Нафтогаз Тепло”. Мова йде про зростання цін на закупівлю води для роботи ТЕЦ. Ніби то цей тариф так само зріс. А фактично, як раніше писали журналісти, “Нафтогаз Тепло” просто краде воду зі скважини, яка розташована на території ТЕЦ. Хоча в тарифі закладена купівля цієї води в компанії “Енергія Новий Розділ”, та насправді жодної гривні за користування водою сплачено не було. При цьому звичайних споживачів змушують за це платити.
В цих нових тарифах є ще багато необгрунтованих завищень, та головна проблема навіть не в цьому. Як вдалося з’ясувати, керівництво “Нафтогаз Тепло” в Новому Роздолі протягом останніх місяців неодноразово вчинило спроби тиску на голову Новороздільської міськради Ярину Яценко, аби вона затвердила нові тарифи.
“Ми неодноразово спілкувалися з представниками управителя, і я намагалася донести до них інформацію про те, що обгрунтовані тарифи на голосування міськради виносити не буду. Це протирічить не тільки інтересам містян, а й закону та здоровому глузду. Проте вони продовжують наполягати, не даючи відповідного обгрунтування. Навіть обіцяли звернутися до прокуратури з цим питанням”, – розповіла пані Яценко.
Варто зазначити, що тарифи так і не були винесені на голосування місцевих депутатів, проте тиск продовжився. І минулого місяця міськрада отримала листа з вимогами пояснити, чому ж грабіжницькі тарифи не були прийняті. Лист був написаний Західним міжобласним територіальним відділенням Антимонопольного Комітету України. В листі директор відділення Ростислав Лещишин вимагає пояснити Антимонопольному комітету “причини необґрунтованої відмови органами місцевого самоврядування у перегляді тарифів на теплопостачання”.
Тобто директорів Нафтогазу від незаконних спроб тиску через контролюючі органи не зупинив навіть той факт, що відмови як такої органами місцевого самоврядування не було, бо їхні тарифи навіть не подавалися на розгляд того самого органу місцевого самоврядування. як не зупинило їх і те, що Антимонопольний комітет України згідно законодавства, не має жодного стосунку до роботи місцевої влади чи до прийняття тарифів. Виглядає на те, що це відчайдушні спроби хоч якось залякати голову Нового Розділу, аби змусити її прийняти грабіжницькі тарифи для населення.
То ж залишається лише сподіватися, що закон захищатиме в першу чергу інтереси людей, які й так кожного опалювального сезону протягом останніх чотирьох років мають купу проблем. А тепер ще й муситимуть платити вдвічі більше за послуги, яких не отримують в належному вигляді.