Новини

Мама з донькою, які під час ракетного обстрілу росіян втратили ноги, вже проходять перший етап протезування у Каліфорнії

Після місяців реабілітації та підготовки у Першому медоб’єднанні Львова, зараз Наталя та її донька Яна Степаненки вже проходять перший етап протезування у Каліфорнії.

«Це не диво, а навчальні протези, які вони отримали завдяки програмі The Right to Walk Foundation. Сьогодні Наталя та Яна вчаться робити перші кроки. З ними постійно працюють лікарі», – зазначає мер Львова Андрій Садовий.

Мама з донькою, які під час ракетного обстрілу росіян втратили ноги, вже проходять перший етап протезування у Каліфорнії

«Яна була у пеклі і повернулась! Путін хоче зупинити Україну, але він не здатен зупинити 11-річну дівчинку. Гляньте на неї! Її підірвали, але вона незламна!», – із захопленням говорить про свою пацієнтку реабілітолог Пітер Херш. Він займається з Наталею і Яною мало не щодня.

«Реабілітація буде тривалою. Сім’я житиме в Америці близько року. Їм уже допомогли знайти дім і купити страхування. Після протезування Степаненки повернуться в Україну. Сподіваються, що на той момент війни вже не буде. Але після повернення їм будуть потрібні консультації лікарів: цього вимагає складний і тривалий процес протезування.

Ми створюємо екосистему реабілітації UNBROKEN Ukraine, щоб тисячам таких людей, як Яна та Наталя, не потрібно було їхати за кордон. А всі необхідні послуги постраждалі змогли отримувати вдома, в Україні», – наголошує Андрій Садовий.

Нагадаємо, Наталя з 11-річними двійнятами Яною та Ярославом потрапили під ракетний обстріл вокзалу Краматорська. Жінка втратила одну кінцівку, її донька – обидві. Син, який єдиний вцілів, відтоді став їхньою опорою і підтримкою. Певний час сім’я була під опікою міської дитячої лікарні Львова, а потім вирушили до США на протезування та реабілітацію.

Довідка

Національний реабілітаційний центр «Незламні» (UNBROKEN) стане першим в Україні центром, де отримувати фізичну, психологічну та соціальну реабілітації зможе щороку 50 тисяч українців. Пацієнт не лише отримуватимете тут протез, а й успішно повертатиметься до повноцінного життя.

До проєкту уже долучилися перші фінансові донори: компанії «АТБ», «Symfony Solutions», «Space Art», Група «ПЗУ Україна» та посольство Швейцарії в Україні. У день презентації проєкту меценати зібрали понад 2 млн євро. У липні в рамках екосистеми відкрили містечко для вагітних переселенок «Незламні матусі». Тут вже живуть матері із дітьми, що втекли від війни до Львова.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик

Recent Posts

У Яворові відкрили пам’ятний знак

«Алея пам'яті Героїв Яворівської громади»

11 години тому

У Львові можуть закритись 50 ресторанів

Дивне повідомлення власника мережі Фест

12 години тому