Серед джерел для фінансування нового будівництва приміщень СІЗО буде обмін старих будівель СІЗО, розташованих в центральних частинах міст, на нові будівлі розташовані на околицях.
Як пише «Четверта студія», про це у відеоблозі на своїй сторінці в Facebook повідомив міністр юстиції Денис Малюська.
«Серед джерел для фінансування нового будівництва СІЗО – це те, що ми почнемо міняти наші старі будівлі СІЗО, розташованих в центральних частинах міст, на нові будівлі розташовані на околицях.
Першим таким проектом стане СІЗО і наших кілька установ у місті Львові. І ми плануємо, що цей проект ми розпочнемо наприкінці травня – на початку червня», – заявив Малюська.
Довідково. Львівський слідчий ізолятор розташований у центральній частині Львова, на вул. Городоцькій, 20, і є найстарішим СІЗО в Україні. Крім того, він дуже тісно пов’язаний з історією міста.
На цьому місці 1614 р., за кошти благодійниць Анни Фастковської і Ганни Порадовської, з дозволу Львівського архієпископа, побудували дерев’яний монастир для дівчат з благородних родин. У 1780-х роках австрійська влада облаштовувала тюрми у конфіскованих монастирях Львова, і 1785 року приміщення цього монастиря також пристосували під чоловічу в’язницю, яку назвали “Бригідки”.
Під час перебування західноукраїнських земель у складі Польщі (1918–1939) “Бригідки” були однією з найбільших в’язниць краю. У її дворі виконували смертні вироки. На в’язничному подвір’ї розташовувалися каплиця, шпиталь і школа.
У вересні 1939 року радянська влада продовжила використовувати “Бригідки” як тюремні приміщення. Офіційно в’язниця отримала назву “Тюрма № 4”. Станом на 10 червня 1941 року у цій в’язниці перебувало 706 в’язнів. В опублікованому списку розстріляних 24-28 червня 1941 року поіменно названо 324 особи.
Під час німецької окупації (1941–1944) будівля пустувала. Її відремонтували з приходом “других совітів”. У повоєнний час в “Бригідках” виконували смертні вироки – засуджених розстрілювали в підвалі пострілом у потилицю.
Сьогодні у “Бригідках” діє СІЗО №19, куди привозять в’язнів із усіх західноукраїнських областей, з яких формують групи для відвезення до місць ув’язнення.
Основні вимоги до проекту “Будівництво нового Львівського слідчого ізолятора та лікарні”, оприлюднені на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України, не враховують історичну й архітектурну (є зразком архітектури стилю бароко І пол. XVII – кін. XVIІI ст.) цінність об’єкту, його розташування в межах історичного ареалу міста Львова, близькість до сформованої цінної забудови вулиць Шолом-Алейхема і Городоцької.
Фото: Територія терору, lvivcenter.org/УГП