Максим Козицький презентував бюджет Львівщини на 2024 рік

Новини 24 Листопада, 2023 120

Основні цифри

Прогнозований розмір бюджету Львівської області у 2024 році становитиме 6,168 млрд грн – це на 39% менше, ніж бюджет цього року.

Про це повідомив голова ЛОВА Максим Козицький, пише Четверта студія.

Зменшення обласного бюджету зумовлене:

▪️скеруванням «військового ПДФО» на потреби ЗСУ, але не через обласний, а через державний бюджет;

▪️зменшенням розміру освітньої субвенції;

▪️відсутністю субвенції з державного бюджету на утримання доріг;

▪️зменшенням інших державних субвенцій обласному бюджету.

Видаткова частина

Бюджет наступного року фактично складається з двох основних категорій: майже 4,4 млрд – захищені видатки (заробітні плати комунальних закладів і установ, енергоносії, медикаменти тощо), програмного ресурсу 1,6 млрд, який становить лише 26% від загального бюджету, та 0,2 млрд грн резервного фонду.

Першу частину становлять видатки, пов’язані з війною – це понад 665 млн або 41% від загального фінансового ресурсу на програми. Цього року ці видатки становлять понад 1,2 млрд гривень і будуть ще збільшуватись до кінця року. 

Левова частка видатків для підтримки наших захисників спрямовується через програму «Безпечна Львівщина» – фінансовий ресурс на цю програму з 1 січня 2024 року пропонується в розмірі 400 млн грн. Ще у І кварталі додатково, як я і заявляв раніше, виділять 75% вільних лишків (мінімум 150 млн) та в подальшому щоквартально при перевиконанні бюджету скеровуватимемо 50% на потреби оборони.

На утримання доріг залишили лише 100 млн грн, з яких 70 запланували на утримання доріг у зимовий період.

Протягом останніх двох років Львівщина, як і вся Україна, веде важку боротьбу з ворогом, боротьбу криваву, складну, боротьбу за виживання. Бюджет області на 2024 рік повністю відображає головні наші пріоритети – максимум для перемоги, для оборонців, їхніх родин та незахищених категорій населення. 

Львівщина завжди була надійним тилом і наступного року ситуація не зміниться, ми робитимемо все заради перемоги.

Наступного року ми ВІДМОВЛЯЄМОСЬ від усіх непріоритетних видатків, відмовляємось від квітів і сувенірів, конкурсів та премій у різних галузях. Закликаю громади Львівщини при прийнятті місцевих бюджетів визначити аналогічні пріоритети. Разом до перемоги!

Коментарі

Позначки: ,