Парки та сквери в Україні закрили на період карантину не для епідеміологічного, а для психологічного ефекту.
Як пише «Четверта студія» з посиланням на «Рубрику», головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, з точки зору епідеміології необхідності закривати парки не було.
“Коли ми закривали свого часу парки, робили обприскування доріг, це знову ж таки було питання не стільки впливу на епідеміологічний процес, скільки на психологічний процес. Коли закриті парки, немає відчуття, що все безпечно. Люди більше психологічно готувалися до того, що треба дотримуватися карантину. Відчуття тривоги”, – пояснив він.
За словами головного санлікаря, практика психологічного впливу запозичена у інших країн.
“Коли я з самого початку аналізував ті заходи, які впроваджувались в Китайській Народній Республіці, потім в Італії, також з точки зору епідеміології думав, а навіщо вони це роблять. Якщо це крапельна інфекція, вона не впливає, наприклад, на ці шляхи передачі. Потім, коли починали аналізувати, почали спілкуватися через послів з епідеміологами, вони розповідали, що якщо люди не бачать, це невидима інфекція, то треба створити якийсь психологічний ефект. І завдяки цьому психологічному ефекту у людей з’являлося відчуття небезпеки і необхідність дотримання карантинних заходів, які вводилися урядом”, – зізнався Ляшко.
Він додав, що у випадку з громадським транспортом була не стільки проблема інфікування в ньому, скільки проблема внутрішньої міграції населення.
“Замість того, щоб ізолюватися, люди, маючи транспорт, який буде вільно пересуватися, будуть навіть без необхідності відвідувати певні місця, тобто на ті ж ринки “для екскурсії” поїдуть люди похилого віку. Ми це відзначали і знаємо, як це відбувається. Тому велика міграція призводить до порушення всіх принципів карантину”, – підкреслив головний санлікар.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу