Новини

Львівський протезний завод на межі закриття: працівники 7 місяців без зарплати

7 місяців без зарплати. Львівський протезний завод на межі закриття. Частина працівників вже звільнилася, інші живуть у кредит. Борги на держпідприємстві почали накопичуватися, бо через карантин  був вимушений простій. Але працівники припускають – завод умисно доводять до банкрутства.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Інвалідні візки, велосипеди, вертикалізатори і протези тут виготовляють понад сто років. Деякі вироби унікальні, аналогів їм в Україні немає.

Але через  карантин завод кілька місяців вимушено простоював – каже теперішній директор. З березня накопичувалися борги – зараз це  близько 40 мільйонів. За останні кілька місяців з підприємства звільнилося більше десяти людей.  Решта – про це думають.

«То вже є приниження тих людей, тих інвалідів. У нас люди приходять, просяться і ми їм не можемо відмовити, щоб зробити того протеза, ми зобов’язані зробити, але в нас немає комплектуючих, директор бере в борг комплектуючі», – говорить працівниця Львівського протезного заводу Любов Солтис.

Своєю чергою, Степан Жукровський – голова профкому Львівського протезного заводу – впевнений, що хтось хоче приватизувати чи зробити так, щоб це приміщення підприємства пішло під будівництво будинку.

На останньому поверсі підприємства є ще й стаціонар, де проводять реабілітацію людей з інвалідністю. Тут вони призвичаюються до нових протезів. Закривати такий завод, у час, коли триває війна це злочин – переконані у партії «За майбутнє».

«Це люди, які без ніг, без рук, які захищали Україну з перших днів війни, які от поранені. Тут є тренажери, які дають можливість людям навчитися себе обслуговувати в домашніх умовах. Вони тут зараз лежать і якщо їх звідси забрати, вони по домівках ляжуть на плечі рідних, близьких, без грошей і вони просто будуть доживати свого віку», – говорить Ігор Марчак, кандидат у депутати до Львівської міської ради від партії «За майбутнє».

Директор заводу, якого призначили  лише в липні, каже – неодноразово звертався до Мінсоцполітики, у відповідь поки що тільки обіцянки.

«В рамках карантину, вимушеного простою всі державні підприємства мали бути забезпечені гарантованим робочим місцем і відповідно платнею до своїх посадових окладів. Тому я вважаю – це питання до Кабінету міністрів, відповідне звернення на Міністерство соціальної політики ми скерували, якщо не буде на нього реакції –  ми будемо вважати, що наше Міністерство Соціальної політики є міністерством антисоціальної політики і будемо виступати з усіх ефірів і трибун і закликати до відставки даного міністра», – зазначає Тарас Батенко, народний депутат України, партія «За майбутнє».

У Міністерстві соцполітики прокоментувати  ситуацію погодилися лише письмово.

«З метою недопущення припинення роботи «Львівського казенного експериментального підприємства засобів пересування і протезування» Мінсоцполітики звернулося до Міністерства фінансів України з проханням при внесенні змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2020 рік» виділити з державного бюджету кошти в сумі 39,7 мільйонів гривень шляхом створення нової бюджетної програми для погашення зазначеної вище заборгованості», – зазначили там.

Натомість працівники кажуть  – готові почекати ще тиждень, якщо борги не виплатять збираються їхати на пікет під міністерство.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

4 години тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

5 години тому