Новини

Львівський муніципальний мистецький центр святкує першу річницю

Перший в Україні арт-центр, котрий повністю належить громаді міста, 19 жовтня відзначає рік роботи. За цей час події Львівського муніципального мистецького центру відвідало понад 120 тисяч осіб.

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛМР.

Львівський муніципальний мистецький центр – це галерея, лекторій, оупен-спейс для роботи чи навчання та кухня, де за цей рік випили 11 тисяч чашок кави.  Цей простір притягує нових людей – тут вони знайомляться, придумують спільні проекти, виникають нові зв’язки, які переростають у різноманітну культурну співпрацю.

Галерея та лекторій за перший рік роботи прийняли більше 200 подій – тематичних дискусій, лекцій, показів та колаборацій. Також більше 20-ти кількатижневих виставок у трьох виставкових просторах.

«Мистецькі центри, котрі повністю належать громаді – це унікальне явище для України. Але це цілком звична модель для Берліна, Барселони, Вроцлава та інших європейських культурних міст. Також важливо, що влада міста через підтримку роботи Мистецького центру отримує прямий контакт з великим колом учасників культурних процесів. Наш центр працює лише рік, але ми вже бачимо високу популярність та затребуваність такого простору. І ми радо ділимося нашим досвідом з іншими містами», – каже Ляна Мицько, директорка центру.

Муніципальний мистецький центр – це громадська ініціатива львівських культурних діячів. У 2018 році у місті розпочалася дискусія про потребу мистецького простору як і для відомих митців, так і для молодих початківців. Із жовтня 2020 року центр працює за кошти міста та меценатів.

В Україні вже існували мистецькі організації за підтримки міста, але першою повномасштабною мистецькою комунальною організацією став львівський мистецький центр.

Відсьогодні у центрі розпочинається нова виставка – «Балада про дитинство» Поліни Полікарпової. Це автобіографічна серія фотографій, що розповідає про одержимість певними візуальними образами популярної культури дитячого періоду пізніх 1990-х та підліткових 2000-х, а також про їхній вплив на світогляд фотохудожниці нині. Більше деталей – тут.

Наступного року у центрі заплановані проекти внутрішніх та міжнародних резиденцій, виставки, довготривалі освітні програми, одноденні інтенсиви з відомими викладачами, соціальні події, презентації фільмів та інші проекти.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

4 години тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

6 години тому