Новини

Львівський Фотомузей відкриває сезон сенсаційними кінопоказами

Вже на цьому тижні, 31 січня у Винниківському Історико-краєзнавчому музеї, а 1 лютого у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка відбудуться унікальні кінопокази віднайдених фільмів Юліана Дороша. Покази ініційовані Львівським Фотомузеєм.

Юліан Дорош. Вид на розкопки й околицю Крилоса, 1936 р. (Наша Батьківщина. – 1937. – Ч. 1)

Як пише “Четверта студія” з посиланням на “Фотографії старого Львова”, 31 січня 2020 року, о 17.00  “Історико-краєзнавчий музей” запрошує на Першу презентацію фрагментів віднайдених фільмів Юліана Дороша «Останній салют командирові», яка відбудеться за адресою: м. Винники, вул. Івасюка, 5.

У програмі:

  •  Розповідь “Кінотехніка ХХ століття” – розповідає кіноаматор та колекціонер кінотехніки Ігор Ткачик;
  • Відео про похорон генерала Мирона Тарнавського «Останній салют командирові» та «Гуцульщина» (датуються 30-ми роками XX століття, і до сьогодні вважалися втраченими).
  • Лекція про кіноспадщину Юліана Дороша (доповідач: Ірина Патрон – аспірантка Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого, асистент кафедри театрознавства та акторської майстерності Львівського національного університету імені Івана Франка).
  • Розповідь про пошук відео в діаспорних архівах (доповідач: Дебич Олександр, незалежний кінопродюсер, учасник Програми імені Фулбрайта (2017/2018)).
Юліан Дорош, Львів, 1930-ті рр. (Галицька брама. – 2009. – № 6)

1 лютого 2020 року, о 17.00 у головному читальному залі Наукової бібліотеки ЛНУ ім.Івана Франка (вул.Драгоманова, 5) відбудеться  презентація фрагментів віднайдених фільмів Юліана Дороша «Останній салют командирові» (відео про похорон генерала Мирона Тарнавського) та «Гуцульщина», які датуються 30-тими роками ХХ століття і досі вважалися втраченими.

Також під час презентації буде нагода послухати лекцію про кіноспадщину Юліана Дороша (доповідачка: Патрон Ірина – аспірантка Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого, асистентка кафедри театрознавства та акторської майстерності Львівського національного університету ім. Івана Франка) та розповідь про пошук відео в діаспорних архівах (доповідач: Дебич Олександр, незалежний кінопродюсер, учасник Програми імені Фулбрайта (2017/2018).

Юліан Дорош – шеф прес-квартири «Пласту», 1920-ті рр. (Галицька брама. – 2009. – № 6)

А ще на всіх чекатиме справжня сенсація: показ документального фільму «Галичина» (20-30 рр. ХХ ст.), автор Іван Яцентій, США (тривалість 51 хв.). Про існування цього фільму було відомо лише з наукових розвідок, тож є нагода вперше в історії незалежної України продемонструвати його широкому загалу. У фільмі є унікальні кадри панорамних зйомок із Княжої гори (Високий замок) та зйомки різних українських інституцій того часу: Будинок «Дністер», Дім товариства Просвіти, Українська народна торгівля, Дім Українського Наукового товариства ім. Т. Шевченка, Дім Лисенка, Волоська церква (Успенська церква), Святоюрська церква, Дім Українських інвалідів, Український Національний музей у Львові, Український львівський театр Йосипа Стадника, Український наддніпрянський театр під час гастролей у Львові, могили і надгробні пам’ятники визначних українців на Личаківському цвинтарі та ін.

Коментарі

Ольга Корнієнко

Recent Posts

У Яворові відкрили пам’ятний знак

«Алея пам'яті Героїв Яворівської громади»

9 години тому

У Львові можуть закритись 50 ресторанів

Дивне повідомлення власника мережі Фест

10 години тому