Впродовж п’яти місяців 2018 року регіональна філія «Львівська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» перевезла у приміському сполученні майже 2,3 млн. пасажирів пільгових категорій на загальну суму понад 26,4 млн. грн. Проте органи державної та місцевої влади у семи областях західного регіону за звітний період компенсували магістралі менше, ніж 2,4 млн. грн, що становить близько 9% від суми наданих послуг.
Про це інформує прес-служба “Львівської залізниці”.
Порівнюючи компенсації із нарахованими сумами за перевезення пільговиків, Львівська залізниця недоотримала понад 24 млн. грн. Незважаючи на численні звернення залізничників із проханням урахувати кошти на компенсацію за пільгові перевезення під час формування обласних, районних, міських, селищних бюджетів на 2018 рік, станом на початок червня цього року договори зі Львівською залізницею на відшкодування витрат на пільгові перевезення уклало лише 38 органів державної та місцевої влади зі семи областей західного регіону на загальну суму 6,343 млн. грн. Із них 20 угод укладено на Львівщині на загальну суму 2,520 млн. грн. (у січні-травні компенсовано 1,131 млн. грн), 3 угоди – на Тернопільщині на 1,640 млн. грн. (компенсовано 520 тис. грн.), 5 угод – на Рівненщині на 129 тис. грн. (компенсовано 80 тис. грн.), 6 договорів на загальну суму 806 тис. грн. із магістраллю уклали органи державної і місцевої влади на Івано-Франківщині (сума компенсації за січень-травень становить 246 тис. грн.), 4 договори – на Закарпатті на суму 1,248 млн. грн. (компенсовано заледве 362 тис. грн.). При цьому варто зазначити, що у Волинській та Чернівецькій областях прохання залізничників про спільні зусилля у вирішенні питань забезпечення перевезень пільгових категорій громадян узагалі залишилося без уваги, відповідно у цих двох областях із початку року магістралі не компенсували за перевезення пільговиків у приміському сполученні жодної гривні, за винятком Глибоцької районної ради, яка перерахувала залізниці 16,2 тис. грн. боргу за 2015 рік.
Зауважимо, що відповідно до українського законодавства компенсації повинні здійснюватися за рахунок державного або місцевого бюджетів залежно від того, яким органом прийнято рішення про введення пільг. Тоді як відсутність компенсаційних виплат ускладнює і без того нелегку матеріально-технічну ситуацію в господарстві приміських пасажирських перевезень.
Зважаючи на високий попит населення в регіонах на перевезення в приміському сполученні, сьогодні Львівська залізниця докладає максимум зусиль для їхнього забезпечення, проте фактично вичерпала ресурси, щоб самостійно нести нелегке соціальне навантаження. За таких обставин залізничники сподіваються на конструктивний діалог та налагодження партнерських стосунків з усіма зацікавленими сторонами, що стануть підґрунтям для ефективної співпраці, як прикладу європейського підходу до організації приміських пасажирських перевезень.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу