Львівська обласна рада ухвалила комплексну програму енергозбереження

Новини 19 Лютого, 2021 122

Львівська облрада розпочала сесійне засідання з хвилини мовчання

Львівська обласна рада прийняла Комплексну програму підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021 – 2025 роки. Метою програми є зменшення обсягу споживання енергоносіїв та енергетична самодостатність Львівщини в майбутньому.

Про це пише Четверта студія.

У програмі наголошується, що економія паливної одиниці є в три рази більш ефективною, ніж її видобуток. Тому на рівні області пропонується запровадити постійну систему управління енергоспоживанням, залучення інвестицій у сферу енергозбереження та збільшення частки використання відновлюваних джерел енергії.

На реалізацію програми у цьому році виділили 25,5 млн грн.

Їх планують скерувати підвищення енергоефективності в індивідуальному та багатоквартирному житловому фонді та стимулювання населення до використання відновлюваних джерел енергії.

Йдеться про відшкодування відсоткової ставки за кредитами, отриманими фізичними особами на впровадження заходів з енергозбереження; відшкодування ОСББ відсотків за кредитами в розмірі облікової ставки НБУ протягом перших 12 місяців користування кредитом, за умови участі у «Програмі підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності»; відшкодування тіла кредиту на встановлення альтернативних джерел енергії; відшкодування частини вартості обладнання, що використовує відновлювані джерела енергії та яке придбане і встановлене фізичними особами за власні кошти.

Крім того, програма націлена на підвищення енергоефективності в бюджетних установах.

Довідково:

Суб’єкти підприємницької діяльності можуть отримати відшкодування відсоткових ставок за кредитами на встановлення та розвиток: сонячних електростанцій приватного домогосподарства, малих вітрових електричних станцій приватного домогосподарства, систем сонячного теплопостачання або гарячого водопостачання, теплонасосних систем для водяної або повітряної системи опалення, або гарячого водопостачання, утеплення зовнішніх стін, підвальних приміщень, горищ, покрівель та фундаментів; світлопрозорі конструкції з енергозберігаючим склом (крім однокамерних); системи опалення.

Коментарі

Позначки: