Новини

Львівська міська рада збільшила податки на землю та нерухомість (ВІДЕО)

Львівська міська рада на засіданні 8 липня затвердила податкові ставки на землю та нерухоме майно на 2022 рік разом із пільгами до них. Порівняно із чинними, ставки зросли від 0,5% до 2%, відповідно за житло, комерційне майно та землю невдовзі доведеться платити більше. Про це пише Четверта студія з посиланням на Захід.нет.

Нові ставки будуть чинними як на території Львова, так й на території приєднаних громад – у Винниках, Дублянах, Лисиничах, Підрясному, Малехові та інших населених пунктах.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – це обов’язковий податок, який щороку мають сплачувати фізичні та юридичні особи, які володіють нерухомістю. Наприклад, власники квартир площею понад 60 м2 і власники будинків площею від 120 м2. Податок нараховується не за всю площу, а лише за «зайві метри», які перевищують встановлений норматив. Як його порахувати власноруч – інструкція за посиланням.

Ставку податку затверджують органи місцевого самоврядування, у Львові – це Львівська міська рада. Отже, згідно з ухвалою міської ради, територію об’єднаної громади поділили на три зони, де діятимуть різні ставки цього податку для населення. Ставка податку – це відсоток розміру мінімальної заробітної плати, яка буде встановлена законом станом на 1 січня 2022 року.

Перша зона зі ставкою 1,5% – м. Львів, смт. Брюховичі, смт. Рудне, м. Винники, м. Дубляни, с. Рясне-Руське, с. Малехів.

Нова ухвала скасовує зональність при визначенні оподаткування саме у Львові. Раніше ставки для фізичних осіб коливалися від 0,5% до 1,25% та залежали від виду нерухомості (житлова, дачна чи комерційна) і зони її розташування.

Друга зона зі ставкою 1%– с. Гряда, с. Воля-Гомулецька, с. Підрясне, с. Лисиничі, с. Підбірці, с. Великі Грибовичі, с. Малі Грибовичі, с. Зашків.

Третя зона зі ставкою 0,5% – с. Збиранка, с. Зарудці, с. Малі Підліски, с. Ситихів, с. Завадів.

Ставки податку, затверджені міськрадою на 2022 рік, львів’янам нараховуватимуть вже у 2023 році.

Ставка для юридичних осіб у всіх зонах – 1,5% (раніше ставка була в межах від 0,75 % до 1,5%, залежно від місця розташування та виду майна).

Пільги (нульову ставку) запровадили для гуртожитків, будинків дитини і дитячих таборів, будівель органів державного та місцевого управління та інших об’єктів.

Земельний податок – це податок, який сплачують юридичні особи та населення за використання земельних ділянок. Він стосується власників земельних ділянок та паїв, а також землекористувачів. Раніше у Львові діяла базова ставка у розмірі 1%, наступного року ставки будуть більшими та диференційованими за призначенням землі.

Так, податок на землю сільськогосподарського призначення становитиме 1% для земель, нормативну грошову оцінку яких проведено, та 2% для неоцінених земель (тоді податок обраховують від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області).

Із наступного року до 3% збільшиться ставка для земель комерційної житлової забудови, а також для комерційних об’єктів (громадського харчування, фінансових кредитних установ, об’єктів ринкової інфраструктури).

Пільги зі сплати земельного податку (нульова ставка) отримали заповідники, офіційні парки, дослідні господарства, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, дитячі санаторно-курортні та оздоровчі заклади та інше.

Нагадаємо, для фізичних осіб розмір земельного податку та податку на нерухоме майно обчислює регіональна податкова. Потім вона надсилає платнику за місцем його реєстрації повідомлення-вимогу про сплату зазначеної суми. Фізичні особи мають сплатити податки протягом 60 днів з дня вручення повідомлення.

Коментарі

Олег Довганик