Новини

Львівщина долучилася до міжнародної акції «16 днів проти насильства»

У рамках міжнародної акції «16 днів проти насильства» 26 листопада у Львові відбувається II обласний форум з питань запобігання та протидії насильству «ДІЙмо разом проти насильства».

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу Львівської обласної ради.

Учасники форуму це представники місцевого самоврядування та громадськості, експерти з різних регіонів України. Захід проводиться у форматі чотирьох тематичних сесій. Жінки ділилися власним досвідом, переживаннями, розповідали реальні історії з життя. Модератори провели дискусії між учасниками щодо правового захисту постраждалих від насильства осіб, можливостей реабілітації та ресоціалізації.

«Особливу увагу треба зосередити на превентивних заходах, щоб передбачати та не допускати лиха. Це психологічна допомога, просвітницькі проєкти й привернення уваги суспільства до проблеми насильства. Обізнаність громадян гарантуватиме можливість виявляти потенційних кривдників, вчасно отримувати повідомлення та реагувати», – зазначив у своєму виступі голова комісії з питань соціального захисту, прав дітей, людини та учасників бойових дій Микола Іщук.

Він наголосив, що від насильства в сім’ях потерпають як жінки, так і чоловіки. Для викорінення такого явища необхідно об’єднати зусилля усіх гілок влади, правоохоронців, громадян, а також підготувати окрему категорію соціальних працівників.

Модератор заходу Галина Бордун зауважила, що вже функціонують інституції, які допомагають жінкам, з’являються експерти у цій тематиці, триває співпраця з правоохоронними органами. Але такі заходи проходять в основному у великих містах.

«Про свої проблеми люди зізнаються там, де відчувають захист і підтримку, де можуть знайти місце праці, можливість втекти від кривдників. Проте, більшість потерпілих, які вчасно отримали інформацію і зуміли змінити власну долю, зробили це у великих містах. Це означає, що наші площадки для обговорень варто переносити у менші міста, в громади» – акцентувала вона.

За даними Міністерства соціальної політики України, у період з 01 січня до 01 листопада 2021 на гарячу лінію 15-47 надійшло 10 328 звернень з питань домашнього насильства, насильства за ознакою статі та насильства стосовно дітей.

«Настав час відкрити широку дискусію за участю юристів, експертів, громадськості, духовенства. Варто задекларувати наші цінності, нагадати, що насильство це неприйнятний спосіб поведінки, спільно визначити завдання і почати їх реалізовувати», – закликав Микола Іщук та запросив учасників форуму до співпраці з депутатами Львівської обласної ради.

Раніше, 25 листопада у Львові відбувся флешмоб «#НЕ_ламай_калину!», учасниці якого висадили в центрі міста саджанці калини. Також перед головним входом до будівлі Львівської обласної ради відбувся пресбрифінг, на якому йшлося про необхідність привернення уваги кожного до проблеми, адже насильство може бути поряд з нами будь-де. Будівлю обласної ради на час брифінгу підсвітили помаранчевим кольором, це офіційний колір міжнародної акції «16 днів проти насильства».

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

8 години тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

9 години тому