У Львові цієї зими побільшало снігурів.
Як пише «Четверта студія», про це повідомляють користувачі соцмереж, які оприлюднюють світлини птахів з різних локацій міста. Повідомляється, що цієї зими городяни зустрічають зграйки снігурів, зокрема, на вулиці Джорджа Вашингтона, на Погулянці, біля Львівської національної академії мистецтв, у Снопківському парку, на вулиці Садовій, в районі Піскових озер.
Атмосферні світлини снігурів у Львові 30 січня оприлюднив на сторінці спільноти birdwatching Ukraine Петро Мацук.
«Багато людей говорять, що давно не бачили снігурів. Трохи голову догори і ось вони. Львів. вул Джорджа Вашингтона, 17а, Погулянка», – зазначив у коментарі до світлин Петро Мацук.
Lada Moskalets оприлюднила світлини зграйки снігурів на деревах біля Львівської національної академії мистецтв.
Як раніше повідомлялося, снігурі оминають Львів. У Львові лише щасливці змогли побачити снігурів. Цілком імовірно, що дехто з львів’ян ніколи так і не натрапить на цих червонобоких птахів. Їх з року в рік все менше прилітає на зимівлю до нашого міста. Орнітологи та екологи кажуть, що снігурів у нас побільшає, якщо зими будуть суворішими. «У Львові та за межами міста є снігурі, які в нас зимують і залишаються на літо. Та їх популяція нечисленна, – розповідає директор Львівського обласного дитячого еколого-на-туралістичного центру. – А взимку снігурі з Півночі до нас прилітають все рідше. Вони з’являються в місті лише тоді, коли у північних регіонах зима стає суворою та випадає багато снігу».
Як повідомлялося, причин зменшення снігурів у місті є декілька: по-перше, у центрі міста їх майже немає через нестачу їжі. Взимку снігур живиться ягодами калини, горобини та іншими, бруньками і насінням дерев (ясена, клена тощо). А їх кількість у місті зменшилась. По-друге, тут присутнє значне турбування і розлякування птахів голосними звуками, транспортом, великою кількістю людей тощо. Деревних насаджень не так вже й багато, тому сховатися важче.
Довідково. Снігур – птах ряду горобцеподібних, родини в’юркових. В Україні осілий, перелітний, зимуючий. Гніздиться в Карпатах та Поліссі; мігрує і зимує на всій території.
Довідково. На фото – подружжя снігурів. Зліва самець, а справа самка. Молоді самці теж схожі на самок, але з віком їх колір стає більш виразним. До шлюбного періоду самці чепуряться. Їх оперення стає яскравішим, щоб точно сподобатися тій самій. Іноді йдеться про разючу зміну стилю.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу