Львів’янин у суді домігся скасування регіональної мови у Донецькій області

Новини 10 Червня, 2019 50

Фото: Укрінформ

Відомий борець за права українців в Україні, доцент кафедри програмування Львівського національного університету імені Івана Франка Святослав Літинський у суді домігся скасування регіональної мови у Донецькій області.

Про це повідомляє Львівський портал.

«Восени 2018 року я звернувся до прокурора Донецької області із заявою про вжиття заходів щодо скасування рішення Донецької обласної ради та Донецької міської ради, яким на території області вводилася регіональна мова. Прокуратура, на відміну від інших обласних прокуратур, не вигадувала причин «відфутболення» заяви, а грамотно зробила свою роботу подала позов про скасування, який був задоволений”, – розповів Літинський.

Як повідомлялося, раніше Святослав Літинський домігся в суді права отримати паспорт без сторінки російською мовою. Згодом він домігся української клавіатури на ноутбуках Hewlett Packard, а також української мови у мультимедійних системах Volkswagen.

На початку 2019 року суд підтримав вимогу львів’янина скасувати регіональну російську мову у Харкові. Водночас у травні цього року Літинський у суді домігся скасування регіональної мови в Дніпрі.

 

Коментарі

Позначки: , , , ,