Прем’єр-міністр Олексій Гончарук 28 лютого повторно подав прохання про відставку Президенту Володимиру Зеленському та цього разу наполягає, щоб глава держави задовольнив його прохання.
Як пише «Четверта студія», про це інформує НВ з посиланням на свої джерела.
Як зазначається, Гончарук роздратований ситуацією, в якій медіа публічно смакують кандидатури для його можливої заміни, а президент не тільки не захищає свій Кабмін, але й не заперечує розгляду альтернативних кандидатур.
Останньою краплею терпіння Гончарука, за словами одного з джерел, близького до ситуації, стала зустріч між президентом, міністром юстиції Денисом Малюською і бізнесменом Ігорем Коломойським, де глава держави розкритикував міністра.
До приходу в уряд Малюська, так само як і Гончарук, працював у BRDO/World Bank Group і вважався людиною, близькою до прем’єра.
Також джерела НВ повідомили, що позиції Гончарука значно ослабли після приходу Андрія Єрмака на посаду глави Офісу президента. Попередній глава Офісу Андрій Богдан нібито підтримував починання нинішнього прем’єра значно більшою мірою.
Заміною Гончаруку, тобто людиною, яка може стати виконувачем обов’язків прем’єра, оточенню президента бачиться Денис Шмигаль — він недавно став віцепрем’єром в уряді. Юридичні механізми, які можуть забезпечити ротацію, поки перебувають у стані пошуку, повідомили джерела.
На підтвердження намірів президента провести заміни на найвищому рівні Кабміну, НВ з непов’язаних джерел отримав копію документа, який президент передав голові парламенту Дмитру Разумкову. У ньому глава держави вимагає скликати позачергове засідання Ради о 16.00 в середу, 4 березня.
Останнім з п’яти пунктів порядку денного Зеленський пропонує парламенту розглянути питання про Кабінет міністрів.
Денис Шмигаль може тимчасово очолити уряд: що про нього відомо. Про це інформує 24 Канал.
Денис Шмигаль – 44-річний український науковець та громадсько-політичний діяч. Наразі очолює Івано-Франківську обласну державну адміністрацію.
Денис Шмигаль народився та навчався у Львові. Вищу освіту також отримав у рідному місті.
Так, у 1997 році Шмигаль отримав червоний диплом інженера-економіста в Державному університеті “Львівська політехніка”.
У 2003 році йому присвоїли науковий ступінь кандидата економічних наук. Він захистив дисертацію з регіональної економіки та розміщення продуктивних сил.
Також Шмигаль стажувався і навчався за кордоном, зокрема у Німеччині за програмою підготовки менеджерів за програмою міністерства економіки та енергетики Німеччини.
Ще будучи студентом Денис Шмигаль працював менеджером у ТОВ “О’Кей” та бухгалтером у відділі неторгових операцій валютного управління АК “Електронбанк”.
У 2000-х роках займався бізнесом та працював на керівних посадах у різних львівських компаніях та заводах.
Вже у 2009 році став керівником департаменту економіки, інвестицій, промисловості та торгівлі у Львівській ОДА. Через 2 роки почав керувати громадською організацією “Інститут регіонального розвитку”.
У 2014 році Шмигаль працював заступником обласного управління Фіскальної служби. За кілька років звільнився і пішов віцепрезидентом та гендиректором компанії “Львівхолод” – мережі магазинів “Рукавичка”.
У січні 2018 року Шмигаль зайняв крісло директора Бурштинської ТЕС – найбільшого в регіоні виробника електроенергії, що належить холдингу олігарха Ріната Ахметова. Підприємство розташоване в Івано-Франківській області.
Шмигаль у 2014 році балотувався у народні депутати Верховної Ради по виборчому округу №121 (Львівська область). Він був самовисуванцем, не належав до жодної з партій. Кандидат у нардепи отримав найменшу підтримку виборців серед конкурентів – лише 188 голосів.
У 2015 році він також балотувався до Львівської облради від партії “Народний контроль”.
У червні 2019 року Шмигаль став одним з трьох кандидатів на посаду Львівської ОДА. Проте на цю посаду президент Володимир Зеленськийпризначив юриста Маркіяна Мальського.
Денис Шмигаль під час призначення Мальського головою Львівської ОДА
Під час представлення Мальського у Львові, Зеленський заявив, що призначить Дениса Шмигаля очільником Івано-Франківської обласної державної адміністрації.
Вже 2 серпня глава держави представив Шмигаля в Івано-Франківську і назвав його дуже потужним менеджером.
Денис Шмигаль з президентом Володимиром Зеленським / фото з фейсбука
Шмигаль відпрацював на посаді 6 місяців. Наприкінці грудня він прозвітував перед Зеленським про соціально-економічний розвиток регіону за 100 днів його роботи:
Робота в Мінрозвитку громад
4 лютого парламент проголосував за призначення Шмигаля віцепрем’єром – міністром розвитку громад і територій. Це відбулося після звільнення з відповідної посади Альони Бабак.
Ключові напрямок і пріоритет Мінрегіону вже у цьому році – завершити реформу територіально-адміністративного устрою. Радий доєднатися до команди Олексія Гончарука. Дякую за довіру президенту і народу України,
– заявив у день свого призначення Шмигаль.
Про результати його роботи на цій посаді говорити зарано, адже з моменту призначення Шмигаля на неї не минуло й місяця.
Декларація Шмигаля
Останню декларацію Шмигаль подавав ще 16 липня 2019 року перед призначенням на посаду голови Івано-Франківської ОДА. У ній вказано дані за 2018 рік.
Шмигаль у 2018 році заробив 3,5 мільйони гривень. Його дружина Катерина отримала ще 200 тисяч гривень за дохід від відчуження рухомого майна. Родина тримає у готівці 115 тисяч доларів.
Нерухомість Шмигаля та його сім’ї:
Що цікаво, сам Шмигаль не має автомобілів. А от його дружина Катерина їздить на Land Rover вартістю майже 1 мільйон гривень.
Потенційні кандидати на посаду прем’єр-міністра України / Інфографіка 24 каналу
Статистика