Сьогодні, 11 квітня, представники ГО «Розвиток Громади» зареєстрували електронну петицію щодо необхідності внесення змін до головного містобудівного документа Львова. На жаль, чинний Генплан, який міські посадовці та члени виконкому фактично перетворили у формальний папірець, давно втратив свою актуальність. Про це інформує прес-служба громадської організації.
Електронне клопотанням передбачає від ЛМР термінове прийняття ухвали щодо внесення змін до головного містобудівного документа Львова, виділення коштів на відповідне корегування Генплану, а також створення вузькопрофільних робочих груп за участі громадськості, експертів, депутатів та чиновників для різносторонньої оцінки існуючої ситуації в містобудуванні і формування життєздатної і реалістичної стратегії розвитку нашого міста.
Підписати петицію можна за посиланням.
Нагадаємо, система автостоянок і багатоповерхових паркінгів навколо історичного центру, ідеально курсуючий громадський транспорт, трамвайні колії в Лисиничах і Рясне, розширена мережа тролейбусних ліній, ландшафтно-рекреаційні території і зелені насадження у кожному кварталі, достатня кількість місць у дошкільний навчальних закладах, нові школи, інноваційний сміттєперебний завод, метро, хордові магістралі, 15 пожежних станцій – це Львів відповідно до Генерального плану, затвердженого ухвалою ЛМР у 2010-му році.
Однак, станом на сьогодні, Львів розростається хаотично. Небажання чи невміння міських чиновників дотримуватись Генплану Львова призвело до сумбурно відкоригованих детальних планів територій з грандіозними новобудовами на місці рекреаційних, промислових, освітніх та бізнес зонах, а також відсутності міської інфраструктури, транспортного колапсу, застарілого і збиткового громадського транспорту, браку дитячих садочків і шкіл, а найголовніше до відсутності будь-якої стратегії розвитку міста. Культурна столиця України щоденно наближається до неминучого «паралічу», який позбавить львів’ян можливості безперешкодно пересуватись, працювати, вчитися та загалом комфортно жити.
ГО «Розвиток Громади» переконана, що далекоглядне, міцне та витривале місто для майбутніх поколінь, з якісною міською структурою та широкою різноманітністю, як центр економічної активності, науки, досліджень, креативних індустрій та інновацій, Львів який хоче бачити кожен львів’янин може існувати лише при наявності актуального стратегічного документу у сфері містобудування!