Новини

Львів’янка судитиметься із лабораторним центром через результат ПЛР-тесту

Львів’янка Ольга Митник збирається звернутись у прокуратуру та судитись із Львівським лабораторним центром через результати ПЛР-тестування для її матері. У жінки ПЛР-тест, який зробили у Лабораторному центрі, виявився позитивним. Дані приватної лабораторії — негативні.

Як пише «Четверта студія» з посиланням на Суспільне, наприкінці травня матері Ольги Митник була потрібна операція. Для цього мали підтвердити, що у жінки немає коронавірусу. Провели тест у Львівському лабораторному центрі та з різницею у декілька днів у приватній лабораторії. Результати прийшли протилежні. На той час симптомів у жінки не було.

“Ми здаємо аналізи у державній службі, де виявляють коронавірус. В ті ж дати ми здали в приватному центрі. Там тест не показує COVID-19. Після того як я вже почала з’ясовувати чому так – зробили повторно та сказали, що (коронавірусу, ред.) не виявлено”, – каже львів’янка Ольга Митник.

За тест у приватній лабораторії жінка заплатила 1,5 тисячі гривень. У такій ситуації жінка сумнівається, що у матері взагалі був коронавірус. А у Лабораторному центрі запевняють – у своїх результатах впевнені.

“Що стосується безпосередньо дослідження, то ми гарантуємо за своє дослідження. Тому що вже переконалися в правильності проведення наших досліджень. Говорити за якісь відомчі лабораторії, приватні лабораторії я просто не компетентний, бо я не знаю рівень їхній, їхні знання, їхні обладнання. І при тому, я ні в якій мірі не знижую їхнього професіоналізму, можливо й так. Але кажу ще раз — що нюансів може бути багато”, – пояснює заступник директора Львівського Лабораторного центру Олег Когут.

В очільника обласного департаменту охорони здоров’я Ореста Чемериса, запитуємо – наскільки точними є ПЛР-тести, яких в області роблять зараз понад 500 за добу.

“Для того щоб визначити наскільки є якісний і правдивий результат, є багато компонентів. Перш за все ми говоримо про те, наскільки правильно зроблений забір, де саме відбувався забір, наскільки якісно та з дотриманням вимог цей матеріал був доставлений до лабораторного центру. І, відповідно, потім проводились дослідження”, – каже Орест Чемерис.

На наше питання про те, чи були випадки, коли результати ПЛР-тестів були неправдивими, міністр охорони здоров’я Максим Степанов відповів так:

“Я не розумію, що таке неправдиві результати. Ми ж з вами повинні знати в який спосіб робиться ПЛР-тестування. Спочатку приїжджає лаборант, який бере відповідне дослідження, з ротової порожнини, з носоглотки. І потім вже проводиться відповідне дослідження.

Бувало, що в нас є клінічні ознаки коронавірусної хвороби, ПЛР-тест показує в нас негативний результат. Після цього проводиться ще одне дослідження. Обов’язково. Тому що ми маємо клінічні ознаки коронавірусної хвороби. Якщо і другий результат є негативний, у нас ще передбачено ІФА-тестування. Для того, щоб ми мали на 100% встановлений діагноз”, – сказав Максим Степанов.

Тепер, за словами Ольги Митник вона хоче з’ясувати, які результати були правдивими через суд.

Коментарі

Ольга Корнієнко

Recent Posts