Документ передбачає обов’язкові звіти мера, створення наглядових рад при ЛКП та покарання для депутатів за неетичну поведінку, інформує ZAXID.NET.
Статут Львова є основним документом міста, в якому описані повноваження органів влади, права і обов’язки мешканців міста та способи їх долучення до управління містом. На відміну від попереднього статуту, прийнятого у 2002 році, тут також є детальний опис того, як мають звітувати перед мешканцями мер та депутати ЛМР. Цікаво також, що у новому статуті Львова немає згадки про Рудно, Брюховичі та Винники, які, згідно з попереднім статутом, підпорядковуються трьом районам міста.
Загалом статут має вищу юридичну силу з-поміж всіх інших актів, виданих ЛМР, міським головою чи іншими органами і посадовими особами міста.
У новому статуті чітко встановлено, що Днем Львова є перша неділя травня (раніше просто зазначалося, що цей день встановлює ЛМР або мер). У документі тепер не лише названі символи міста (Герб, Великий герб та хоругви ЛМР), а є також їх офіційні зображення. Статут описує структуру влади у місті, права і обов’язки мешканців, депутатів міськради та міського голови. Тут також з’явилася окрема стаття, присвячена етиці депутатів ЛМР, за порушення якої їх можуть позбавити права виступати на сесіях.
Так, депутатам ЛМР радять утримуватися від заяв та вчинків, що можуть компрометувати Львів чи Україну, від публічних образ, від поширення недостовірної інформації, блокування роботи міськради, а також від подарунків чи гонорарів за виконання своїх повноважень. У випадку порушення етики депутата можуть позбавити права виступати впродовж п’яти засідань міськради. Цікаво також, що покарання на за порушення депутатом етики можуть застосувати і на прохання не менше 75 мешканців Львова (їм потрібно буде звернутися із письмовою заявою до депутатської комісії законності та депутатської діяльності).
У статуті також прописаний порядок подачі електронних петицій, колективних звернень, місцевих ініціатив та інших звернень, на які ЛМР обов’язково має дати відповідь. Тут викладений порядок проведення громадських слухань (зараз їх проведення регулюється тимчасовим положенням), а також консультацій з громадськістю. При цьому передбачено, що у випадку прийняття статуту, стратегії розвитку міста, затвердженні бюджетної резолюції, бюджету розвитку, прийнятті регуляторних актів та вирішення питання про встановлення у місті екологічно небезпечних об’єктів, проведення консультацій з громадськістю є обов’язковими.
Згідно з документом, міський голова щороку до 30 квітня під час відкритої зустрічі має звітувати перед львів’янами про виконання бюджету, стратегії розвитку міста, розповідати про плани на наступний рік та відповідати на питання мешканців міста. А до 31 березня кожного року мають пройти аналогічні звіти виконавчих органів міськради, комунальних підприємств та депутатів ЛМР.
Також новим статутом передбачено створення наглядових рад комунальних підприємств, до яких можуть входити мешканці міста. Однак детальний порядок утворення наглядових рад ЛКП ще мають затвердити депутати міськради.
Зазначимо, у січні 2010 року депутати ЛМР вже приймали оновлений статут міста, однак він так і не набув чинності, оскільки управління юстиції його не зареєструвало. Весною 2016 року ЛМР створила робочу групу, яка більше року готувала новий статут міста. Після підготовки проект документу виносили на громадські слухання, однак двічі ці слухання зривали активісти.