Фольк-опера-балет «Коли цвіте папороть», яка майже 40 років була під забороною, вже п’ять місяців поспіль від дня прем’єри збирає аншлаги у стінах Львівського національного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької.
Вистава манить глядачів вдалим поєднанням прадавніх народних мелодій і модерних принципів композиторської техніки. Твір, написаний у 1977 Євгеном Станковичем, не міг бути поставлений на сцені через заборону радянської влади. Через кілька десятків років зреалізувати неймовірно красивий мистецький твір взявся генеральний директор-художній керівник львівського оперного театру Василь Вовкун в рамках програми «Український прорив».
«На сьогодні вистава вже майже півроку йде у Львівському оперному театрі. Деколи в місяць – три рази, інколи – два, але найприємніше те, що вона завжди збирає аншлаги. Приємно також й те, що на цю виставу приходить дуже багато місцевих глядачів. В оперний театр завжди приїздить багато туристів, але власне «Коли цвіте папороть» дуже цікавить глядачів зі Львова.
В червні виставу «Коли цвіте папороть» покажемо глядачам Національної опери України, серпні – в Одесі. Надіємось, що й наступні прем’єри будуть такими ж успішними, як ця. Зараз ми готуємо прем’єру – «Дон Жуан» і це буде ще одне грандіозне дійство», – розповідає заступник генерального директора Львівської опери Тарас Курчик.
Виставу «Коли цвіте папороть» можна подивитись у Львівській опері вже цього тижня: у п’ятницю та суботу. В Національній опері України – 22 і 23 червня.
як це працюватиме
Дитина перед загибеллю активно спілкувалась з невідомою особою в месенджері
Львівська територіальна організація Профспілки вугільників вимагає підвищення зарплат працівникам ДП "Львіввугілля" з 1 січня 2025…