Тетяна Турчина є головою ОСББ “Континент-129” багатоквартирного будинку у Сокільниках, що біля самого Львова. Загалом,як і в місті, ОСББ аналогічно готуються до ймовірних і вже наявних проблем із електропостачанням та опаленням
Як розповіла Тетяна “Еспресо.Захід”, їхній будинок вже закупив потужний генератор та інфрачервоні обігрівачі, але фактичної допомоги від влади немає.
“Загалом, ми придбали генератор на 8 кВт і готові його запустити у разі довгої відсутності електрики, аби люди змогли набрати собі води та заряджати ґаджети. Ще є можливість включити інфрачервоні обігрівачі в укритті, щоб люди мали змогу кілька годин погрітися. Ну і наше укриття – це паркінг і там досі тримається температура в 11 градусів, тому поки все добре”.
Щодо помочі від влади, то Тетяна висловлюється критично, адже що місцева влада, що львівська роздали поради, але конкретної допомоги мешканцям не надали.
“Нам скинули рекомендацію запастися буржуйками та дровами. І все. Це ж саме й у Львові. Всі голосні заяви влади насправді не більше ніж пшик, бо реальної допомоги, крім повернення частини вартості генератора, немає. Все покладено на плечі самих мешканців та голів ОСББ. Крім порад реальної допомоги нема”, – коментує голова ОСББ.
Буржуйки, зазначає вона, окреме питання. Їх можуть ставити лише ті, хто має відповідні приміщення, а це одиниці. Решта, якщо і ставить їх, то робить це досить бездумно.
“Є питання безпеки. Я дивлюся, як людям вивели труби на вікна, вони контактують із газовими трубами – дуже багато буржуйок встановленні взагалі бездумно. Та і взагалі, згідно з технікою безпеки ставити їх у підвальних приміщеннях не можна. Щодо нашого будинку, то буржуйка немає найменшого сенсу – висота стелі на паркінгу майже 4 метри, загальна площа – 1600 кв.м. Що буржуйка там може обігріти? Плюс питання дров. Їх треба десь взяти, привести та порубати. Я не викладу гору дров на дитячому майданчику, а приміщення для їхнього зберігання, навіть найменшого, немає”, – каже Тетяна, додаючи, що багато голів ОСББ також відмовилися від такої ідеї.
Загалом же, у такий складний час найбільшою проблемою ОСББ є законодавчі нюанси. Тетяна Турчина зазначає, що згідно з законодавством важливі рішення можуть прийматися лише зі згоди понад 50% мешканців.
“Зібрати людей зараз нереально – частина за кордоном, частина у селах. Це найбільше питання, яке зараз обговорюють і яке болить. На ухвалення будь-якого рішення має бути згода понад 50% мешканців”.