Новини

Країни Європи таємно готують план відправлення військ в Україну

Ціла низка європейських країн стурбованих заявою глави Пентагону Піта Хегсета про те, що пріоритети безпеки США зосереджені не в Європі, потай працює над планом відправки військ до України для допомоги щодо забезпечення можливого мирного договору з Росією.

Про це повідомило агентство AP, пише Четверта студія.

За його даними, ці зусилля очолюють Великобританія та Франція, проте про подробиці цієї роботи не повідомляється, оскільки учасники обговорень не хочуть розкривати свої карти, щоб не дати путіну перевагу на мирних переговорах.

“Я згоден з тим, що якщо буде мир, то необхідні якісь гарантії безпеки для України”, – наводить AP слова прем’єр-міністра Великобританії Кіра Стармера, який відмовився 13 лютого вдаватися до подробиць.

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур заявив агентству AP у кулуарах Мюнхенської конференції з безпеки (MSC), що обговорення “знаходиться на дуже ранній стадії”.

За словами Певкура, перш ніж розробляти конкретний план, європейським союзникам “критично важливо” розуміти, як виглядатиме лінія зіткнення: якщо Росія і Україна скоротять свої сили вздовж лінії фронту до “пари тисяч” з обох сторін, то “для Європи не складе проблеми також бути там”, проте це буде набагато складніше, якщо бойові.

Агентство передає, що у грудні 2024 року група лідерів та міністрів європейських країн зустрілася у резиденції генсека НАТО Марка Рютте у Брюсселі з президентом України Володимиром Зеленським. У зустрічі взяли участь представники Великобританії, Німеччини, Данії, Італії, Нідерландів, Польщі та Франції, а також вищі посадові особи Євросоюзу. У ході її розвивалася ідея президента Франції Емманюеля Макрона, який на початку 2024 року не виключав можливість введення військ на територію України. AP передає, що відтоді його план дедалі більше набирає популярності.

Агентство AP вказує і на складнощі у реалізації ідеї щодо відправлення військ до України. Так, в Італії існують конституційні обмеження використання своїх сил. Нідерландам та Німеччині для цього знадобиться схвалення парламентів. Більше того, у ФРН позиція може змінитись після виборів 23 лютого, коли в країні буде сформовано новий уряд. Обережність Варшави AP пояснює тертями у відносинах Польщі з Україною.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик

Recent Posts

Як спортивні ліги адаптуються до змін: порівняння країн

Світ спорту ніколи не стоїть на місці — технології, економіка та соціальні тенденції змушують ліги…

14 години тому

У Дрогобичі 37-річний чоловік викрав автомобіль

За викрадення авто чоловік проведе за ґратами понад 6 років

14 години тому

Нардеп з Львівщини не хоче втратити мандат

Цимбалюк пояснив, чому небезпечно проводити вибори під час війни

14 години тому