Новини

Коли здешевшають авіаквитки в Україні і чому літати за кордон дешевше (ВІДЕО)

Літати Україною – новий тренд. Тепер авіаквитки стали доступнішими, а рейсів – побільшало. У планах уряду – розширювати аеропорти, хочуть навіть домовитися, щоб міжнародні лоукости Ryanair i Wizzair зайшли на ринок внутрішніх авіаперевезень.

Про це пише Четверта студія з посиланням на Факти.

Однак квитки на внутрішні рейси недешеві, подекуди вони дорожчі за білети на міжнародні рейси. Нині напрямків – більше десятка.

Наприклад, у Windroze є маршрути з Києва, Львова, Івано-Франківська, Харкова, Дніпра, Одеси, Херсона, Запоріжжя, Миколаєва, Ужгорода, Кривого Рогу та Чернівців. Також внутрішніми авіаперевезеннями займаються МАУ, SkyUp і Мотор-Січ.

Якщо купувати квиток за місяць, то до Одеси долетіти можна за 818 грн, доїхати автобусом за 239 грн, а поїздом – за 434 грн. Літаком можна дістатися 1,2 год, поїздом доведеться їхати 8 год.

Однак якщо квитки замовляти за тиждень, то й коштуватимуть вони втричі дорожче. Ціни могли би бути й нижчими, але поки авіагалузь не серед державних пріоритетів, тож всі витрати перевізники змушені закладати у вартість квитка.

– Ціна на пальне в регіональних українських аеропортах є досить високою, набагато більша, ніж у Києві, і значно вища, ніж в закордонних аеропортах.

На жаль, послуги на навігацію також є вищими, ніж у Європейських аеропортах. Плюс – до вартості квитка додається ПДВ у розмірі 20%, – коментує Данило Іванов, заступник віце-президента з комерції МАУ

В уряді начебто  і намагаються це змінити – розробляють законопроект про скасування ПДВ для польотів у межах України. Таке рішення всіляко підтримують й авіакомпанії, однак Кабмін зволікає і документ досі у парламент не потрапив.

У планах на цей рік – модернізація аеропортів у Дніпрі, Вінниці, Рівному, Херсоні. Хочуть відновити роботу аеропорту і в Черкасах.

Авіаційна стратегія до 2030-го року передбачає збільшення внутрішніх рейсів утричі завдяки розвитку конкуренції, розбудові регіональних летовищ та співпраці держави і приватних компаній.

За десять років влада планує досягнути пасажиропотоку у понад 71 млн на рік. Це майже у 7 разів більше, ніж нинішні показники. Завдяки цьому квитки можуть впасти в ціні.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

10 години тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

11 години тому