Постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.2018 року №911 внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств. Зокрема, фермери отримали два нових види прямих дотацій та спрощення умов участі в існуючій програмі держпідтримки.
Як інформує департамент агропромислового розвитку Львівської ОДА, щодо новацій, йдеться про бюджетну субсидію для новостворених фермерських господарств, які зареєстровані з 1 січня 2016 року в розмірі – 3 тис грн на 1 гектар. Максимальний розмір субсидії – 60 тис грн на одне фермерське господарство.
Крім того, надаватиметься бюджетна субсидія на кожного члена фермерського господарства у розмірі 5,5 прожиткового мінімуму встановленого для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (на сьогодні прожитковий мінімум становить 1841 грн, з 1 грудня 2018 року – 1921 грн), але не більше 30 тис грн на одне фермерське господарство.
Заявки на отримання бюджетної субсидії подавати до регіонального відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств.
А також внесено зміни до програми підтримки:
знято обмеження щодо розміру земельної ділянки фермерських господарств до 500 га;
збільшено рівень чистого доходу від реалізації продукції (товарів, робіт та послуг) за останній рік до 20 млн грн.;
розширено перелік сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (молочарський, м’ясний, овочевий, із заготівлі та переробки дикорослих ягід, грибів і рослин);
вдвічі збільшено розмір компенсації вартості закупленого українського насіння – до 60 тис грн.
Відтепер фермери мають можливість отримувати компенсацію вартості за закуплене насіння як безпосередньо у суб’єктів насінництва, так і у їх офіційних представників.
У новому Порядку розширено перелік банків, з якими Мінагропролітики України підписали Меморандум про загальні засади співробітництва.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу