Новини

Керівництво податкового комітету продовжує нищити український бізнес, – нардеп

Чергові зміни до податкового законодавства, які ініціює монобільшість, не полегшують роботу малого бізнесу. Про це написала народна депутатка фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна на сторінці у соціальній мережі Facebook, коментуючи розгляд профільним комітетом проєкту закону №4065.

Ніна Южаніна акцентувала увагу на положеннях проєкту, які є неприйнятними для бізнесу.

За її словами, у проєкті залишається визначення «ділова мета», однак ще більше заплутуються визначення. «Вводиться поняття «форми здійснення господарської операції» за ініціативою голови комітету Гетманцева. Тобто податкова буде визначати, чи не було іншого альтернативного способу здійснення такої операції і чи могла вона бути здійснена між непов’язаними особами. І якщо податкова знайде альтернативний варіант, який міг би бути застосований, то вона матиме право не визнавати господарську операцію і, відповідно, донараховувати податки», – зауважила депутатка.

Також вона підкреслила, що в проєкті залишається корупційний «інститут вини». «Рішення щодо винуватості або невинності платника прийматиме спеціальна комісія контролюючого органу, тож суб’єктам господарювання не залишиться нічого іншого, як шукати правду в судах. Очевидно, що цією нормою Гетманцев ще й лобіює розширення сфери адвокатської діяльності, до якої є безпосередньо причетним», – пояснила Ніна Южаніна.

Також автори ініціативи пропонують оподатковувати в Україні доходи від іноземних трастів за ставкою 9% замість 18%, при цьому саме 18% оподатковують доходи вчителів, лікарів та інших найманих працівників.

За її словами, зокрема пропонується збільшити площу, яку можна здавати в оренду за ставкою 5%: для житлових приміщень до 400 кв м, для нежитлових –до 900 кв м. «Насправді це не для мікробізнесу податкові преференції, а власникам великих торговельних площ, які здають їх під ТРЦ», – зауважила депутатка.

Ніна Южаніна також наголосила, що пропонується ряд норм щодо полегшення оподаткування контрольованих іноземних компаній, що дискримінує українських підприємців та бізнес.

«Наша фракція подала колективну поправку щодо відновлення компенсації сплаченого ПДФО медикам, задіяним у боротьбі з ковідом, у листопаді, грудні 2020 року та на весь 2021 рік, оскільки масштаби захворюваності незрівнянні з тими, що були навесні. Ми запропонували внести комплексні зміни до закону про РРО з метою лібералізації норм, пов’язаних із застосуванням програмних РРО, шляхом скасування непотрібних звітів та інших адміністративних процедур», – повідомила Ніна Южаніна. Водночас ці пропозиції не були враховані комітетом.

Також не врахована її пропозиція щодо тимчасового збереження на рівні 2020 року розміру оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, і єдиного податку для другої групи спрощеної системи оподаткування.

«От і «нульова» толерантність до корупції, брехні та несправедливості з боку влади і чергова спроба обідрати простих людей. Щиро здивована відсутністю реакції на такі кричущі зміни від уряду, а також від людей, які раніше завжди виступали за рівні умови сплати податків для всіх», – зауважила депутатка.

«Поки що я проаналізувала тільки частину змін, прийняття яких матиме згубні для бізнесу і громадян, крім обраних, наслідки. Думаю, перспектива існування цих норм буде недовгою і, так чи інакше, ми повернемося до скасування всього наголосованого в турборежимі», – підсумувала вона.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

12 години тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

13 години тому