“Оприлюднення імен осіб, причетних до катастрофи літака, є плановим проміжним етапом і свідченням того, що Україна і Нідерланди приділяють максимальну увагу розслідуванню цієї справи. Наступним етапом буде офіційне повідомлення їм про підозру”, – зазначив Єнін.
Заступник генпрокурора додав, що у Міжнародної слідчої групи буде ще певний час для завершення досудового слідства і передачі до суду обвинувальних актів відносно підозрюваних.
“Ми будемо пропонувати підозрюваним у добровільному порядку постати перед голландським судом”, – сказав посадовець.
Кримінальні справи відносно громадян України будуть слухатися у суді Нідерландів за спеціальною процедурою, яка прописана у двосторонній міждержавній угоді.
“Тобто особа перебуватиме на території України, а свідчення будуть даватися голландському суду з використанням сучасних інформаційних технологій”, – пояснив Єнін.
Як повідомлялося, Нідерланди у вівторок, 2 січня, оприлюднять імена 120 причетних до загибелі малайзійського Боїнга, збитого над Донеччиною.
Літак авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий 17 липня 2014 в Донецькій області. Загинули 298 осіб, які перебували на борту. Пасажирами рейсу були громадяни 10 країн. Більшість загиблих (196 осіб) – громадяни Нідерландів.
Розслідування показало, що Боїнг був збитий ракетою серії 9М38, яка застосовується у зенітно-ракетному комплексі “Бук”. Установка була доправлена з Росії і запущена з території, яку на той час контролювали бойовики “ДНР”. Фрагменти ракети серії “Бук” були виявлені як під час розтину тіл членів екіпажу, так і в одному з віконних отворів кабіни літака.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу