Новини

Ірина Гримак поклала квіти до могили автора Гімну України отця Михайла Вербицького

У с. Млини Підкарпатського воєводства Республіки Польща голова Львівської обласної ради Ірина Гримак разом з делегацією Львівщини поклала квіти до каплиці-пантеону, де похований о. Михайло Вербицький, із нагоди 206-ї річниці від дня його народження.

Про це інформує прес-служба Львівської обласної ради, пише Четверта студія.

Опісля відбулося спільне виконали Державного Гімну України та громадське віче.

«Отець Михайло Вербицький – це яскравий приклад українця. Він, маючи безмежно велике серце і душу в любові до своєї нації і батьківщини, все своє життя віддав служінню церкві і людям. Вшановувати пам’ять о. Михайла Вербицького – це внутрішній поклик кожного українця. Адже він своєю творчістю навіки увічнив славу про Україну», – наголосила Ірина Гримак.

Присутні відвідали молебень у церкві Покрови Пречистої Богородиці, парохом якої був аж до смерті Михайло Вербицький.

Нагадаємо, делегація з Львівщини сьогодні взяла участь у поминальних заходах із нагоди 76-ї річниці трагедії села Павлокома.

Довідково:

Отець Михайло Вербицький народився 4 березня 1815 року в селі Явірник Руський, що на пограниччі Лемківщини та Надсяння. Батько майбутнього композитора Михайло-Андрій Вербицький був парохом (священиком) греко-католицької церкви святого великомученика Димитрія.

Ґрунтовну музичну освіту, зокрема із композиції, Михайло Вербицький отримав від чеського диригента і композитора Алоїза Нанке. Згодом він вступає до Львівської духовної семінарії. Тут керує хором, опановує гру на гітарі, яка супроводжувала його протягом усього життя. Вербицький написав велику кількість церковних композицій та п’єс, що ставилися на театральних сценах Львова і Галичини. Він є автором музики до понад 20 вистав.

У 1850 році Вербицький отримує єрейські свячення. Кілька років він постійно переїжджає з однієї парохії на іншу, аж поки в 1856 році не осідає в селі Млини на Яворівщині, де і прожив решту свого життя.

Дата створення пісні «Ще не вмерла Україна» залишається дискусійною. Тривалий час вважалося, що вона була створена 1962-1863 року, але без відповідних наукових аргументів. Текст П. Чубинського у Галичині вперше був опублікований у грудневому номері часопису «Мета», який фактично вийшов близько 15 січня 1864 року. Ймовірно, це і наштовхнуло о. Михайла написати музику до патріотичної пісні. Відразу після створення, пісня «Ще не вмерла Україна» набула великої популярності серед свідомої молоді Галичини.

В останні роки життя композитор займався педагогічною діяльністю, писав статті, творив музику. Помер Михайло Вербицький 7 грудня 1870 року в Млинах, проживши лише 55 років.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик

Recent Posts

У Яворові відкрили пам’ятний знак

«Алея пам'яті Героїв Яворівської громади»

4 години тому

У Львові можуть закритись 50 ресторанів

Дивне повідомлення власника мережі Фест

5 години тому