На Львівщині широко використовують діагностику методом імуноферментного аналізу. Перш за все таким видом тестування охоплюють медичних працівників, поліцію, прикордонників і контактних людей протягом 14 днів з моменту контакту. Про це інформує прес-служба ЛОДА, пише Четверта студія.
В області визначеними є 4 кущові лабораторії для проведення ІФА-тестувань: Стрий, Золочів, Червоноград та Новояворівськ.
«Завдяки імуноферментному аналізу ми можемо відсіяти тих пацієнтів, яким не потрібно проводити ПЛР-тестування. Якщо ми виявляємо імуноглуболін М, особу скеровують на підтвердження тесту методом ПЛР. Імуноглбулін G свідчить, що в людини уже виробились антитіла до коронавірусу. Проведення ІФА-діагностики не потребує спеціальних умов чи лабораторій, тому ті заклади, які мають на своїй базі технічну можливість, максимально стараються залучати цей вид етстування», – розповів директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис.
ІФА-тестування у закладах охорони здоров’я обласного підпорядкування є безкоштовними. Контактні особи можуть звертатись до сімейного лікаря і за його скеруванням пройти ІФА-тестування. Загалом в області зроблено уже понад три тисячі тестувань методом імуноферментного аналізу.