В Україні з 1 травня 2021 року новий механізм призначення і нарахування субсидій на житлово-комунальні послуги. Міністерство соціальної політики України роз’яснило, хто втратить право на отримання допомоги.
Про це повідомляє пресслужба відомства у Facebook.
Зокрема, як зазначається в повідомленні, право на субсидії втратять ті, хто:
здійснив покупку квартири, земельної ділянки, транспортного засобу (крім мопеда або причепа), товарів довгострокового використання на суму понад 50 тисяч гривень одноразово протягом року, що передує року звернення за субсидією;
має банківський депозит у сумі понад 100 тисяч гривень;
здійснив купівлю-продаж валюти та банківських металів протягом року до звернення за субсидією на суму понад 50 тисяч гривень;
декларує відсутність доходу і перебував за кордоном понад 60 днів, за винятком перебування на лікуванні, у відрядженні, для нагляду за дитиною;
має заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг та з оплати аліментів понад три місяці;
не повернув до бюджету незаконно отриману субсидію за попередній період;
має авто, якому менш ніж 5 років з дати випуску;
має два і більше автомобілів, яким немає 15 років з дати випуску;
не має доходів і при цьому ніде не навчався, не працював, не мав статусу безробітного.
Крім того, у наданні субсидії відмовлять, якщо:
площа квартири перевищує 130 кв. м,
площа будинку понад 230 кв. м.
Також у відомстві зазначають, що для громадян, які мають оновити документи для призначення субсидії, перехідний період триватиме з травня до кінця вересня, тобто, подавати документи можна протягом п’яти місяців. При цьому, незалежно від строку звернення, субсидія буде призначена і нарахована з травня.
Зазначимо, міністр соціальної політики України 2016-2019 років Андрій Рева заявив, що вперше за багато років в Україні є заборгованість по соціальних виплатах і субсидіях.
Як наголосив лідер партії “Європейська Солідарність”, п’ятий президент Петро Порошенко, президенту Володимиру Зеленському варто вийти з кортежу, сісти на велосипед і побачити, що рівень життя українців стрімко падає, ціни зростають, а субсидії скорочують.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що для більшості отримувачів субсидій із запровадженням нових правил нічого не зміниться. Проте дещо зміниться для тих, кому субсидії призначатись не будуть.
Водночас переоформлення субсидій в Україні почалося з черг та відсутності бланків. Саме через нововведення уряду не дивлячись на карантинні обмеження, біля міських департаментів соціальної політики утворилися черги.
Партія “Європейська Солідарність” звернулась до президента України Володимира Зеленського через нову систему призначення субсидій, що звужує соціальні права українців.