Дворічний хлопчик, який постраждав від російської агресії, повернувся у сім’ю. Разом з батьками він проживав у Бахмуті (Донецька область). І через розірваний російський снаряд неподалік від дому, сім’я була змушена евакуюватися з рідного міста. Спершу хлопчика було прооперовано у Дніпрі, а згодом він разом з батьками прибув до Львова, де їм продовжили надавати медичну допомогу.
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛМР.
Коли дитину можна було вже виписувати, але батьки ще були непритомними і тому не могли доглядати за хлопчиком, його влаштували у сім’ю патронатного вихователя. Там він добре поладнав з дітьми: вони бавилися та проводили разом багато часу.
«Як тільки батьки прийшли до тями, наші працівники одразу ж повідомили, що їхній син перебуває у сім’ї патронатного вихователя, і пояснили, що вони мають можливість спілкуватися з патронатною вихователькою та сином. І таким чином, постійно бути на контакті та в курсі всього щодо їхньої дитини. І це так відбувалось», – розповідають в управлінні «Служба у справах дітей» Львівської міської ради.
На жаль, через війну такі випадки трапляються. Батьки можуть бути на лікуванні, або ж вони не змогли евакуюватися разом з дитиною, або взагалі є безвісті зниклими. І біля дитини немає родича, який міг би піклуватися про неї. Тоді найкращим варіантом є влаштування дитини у патронатну сім’ю, де про неї дбатимуть, даруватимуть турботу та підтримку і щодня огортатимуть сімейним затишком. Тобто, робитимуть усе, аби дитина відчула себе у безпеці, могла заспокоїтися та довіритися. Водночас працівники управління спільно з іншими спеціалістами докладають усіх зусиль, щоб встановити дані про батьків та найближчих родичів з метою повернення дитини в родину.
Щоб стати патронатним вихователем, людина, яка виявила бажання, разом зі своїм помічником (це може бути чоловік чи дружина, повнолітня дитина, брат, сестра тощо) мають пройти навчання та надати усі необхідні документи. І першим кроком для цього є проходження співбесіди.