Сьогодні, 24 грудня, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин прозвітував перед депутатами щодо діяльності за 2019 рік.
Про це пише “Четверта студія” посилаючись на прес-службу Львівської обласної ради.
За його словами, у фокусі роботи ради 2019 року були такі напрямки: розвиток інфраструктури, конкурс проєктів місцевих ініціатив, програма підтримки співробітництва територіальних громад у Львівській області на 2019 – 2020 роки, зміни в галузі охорони здоров’я крізь призму реформування, боротьба за державну субвенцію на соціально-економічний розвиток, стратегія у сфері екології, Карпати – у фокусі державної та міжнародної політики, транскордонне та міжнародне співробітництво, співпраця Львівщини та Луганщини, підтримка бійців АТО/ООС, добровольців, установлення пам’ятних знаків.
Щодо розвитку інфраструктури, то цьогоріч у Державному дорожньому фонді було передбачено 729 млн грн на ремонт автомобільних доріг загального користування місцевого значення (на 20% більше ніж у 2018 році).
«Відтак відремонтовано – 315 км доріг на суму 707 млн грн, з них за рахунок коштів обласного бюджету: 283 млн грн для доріг загального користування місцевого значення; 60,3 млн грн доріг для комунальної власності у 88 населених пунктах області; 15 млн грн на заходи з безпеки дорожнього руху та 11,4 млн грн – для співфінансування проєктів МТД. За рахунок коштів місцевих бюджетів в сумі 48 млн грн – для доріг загального користування місцевого значення та субвенції з Державного бюджету – 304 млн грн», – зазначив Олександр Ганущин.
Достатньо результативною, за його словами, була програма «Спортивний майданчик», на яку було скеровано 57 млн грн, з яких 25 млн грн – це обласний бюджет. Завдяки цьому в області облаштовано 88 спортивних майданчиків у 86 населених пунктах: із штучним покриттям – 28, із тренажерним обладнанням – 60.
Також розпочато будівництво 10 мультифункціональних майданчиків для занять ігровими видами спорту за рахунок субвенції з Державного бюджету в межах 12 млн грн. Окрім того, у 2019 році виділено 30 млн грн на будівництво 2 басейнів (м. Броди, с. Давидів) та розробляється ПКД на будівництво басейнів у м. Яворів та Ліцеї імені Героїв Крут.
Як наголосив Олександр Ганущин, спільно з іншими органами місцевого самоврядування Львівщина вела боротьбу за державну субвенцію на соціально-економічний розвиток, яку було заблоковано Урядом.
Щодо галузі охорони здоров’я, то впродовж року Львівська обласна рада своїми рішеннями перетворила 25 закладів охорони здоров’я обласного підпорядкування на комунальні некомерційні підприємства. Також відбувалася підготовка до якісних змін обласних закладів охорони здоров’я вторинної та третинної ланки, реорганізація обласних комунальних закладів та визначення мережі лікарень інтенсивного лікування.
У стратегії у сфері екології, за словами Олександра Ганущина, було визначальним розширення природно-заповідного фонду.
Відтак в області створено 14 нових територій та об’єктів ПЗФ площею 12,5 тис. га: 13 місцевого значення (пам’ятки природи «Сможанська», «Тухлянська» (Сколівський район), «Зубрицька» (Турківський район), «Східницька» (Дрогобицький район), «Солотвина» (Буське ДЛГП), «Розгірче» (Стрийське ДЛГП), «Заріччя» (Старосамбірське ДЛГП); парк пам’ятку садово-паркового мистецтва «Парк Короля Данила» (м. Судова Вишня), заказник «Двірцівський» (Сокальський район), ландшафтний заказник «Торфовище Білогорща» (Зимна Вода); дендропарки «Вязівський», «Під Гараєм» (Жовківський район), дендропарк «Екопарк студентський» (м. Дрогобич), Національний природний парк «Бойківщина».
«Справжня наша гордість – Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр, що у Брюховичах. Тут працюють найсучасніші технології у лісовому розсадництві – єдині в Україні, виробництво здатне продукувати до 15 млн саджанців у рік, і відповідно – забезпечувати лісогосподарські підприємства області якісним насінням та садивним матеріалом для лісовідновлення», – зазначив Олександр Ганущин.
Окремо голова облради зупинився на співпраці Львівщини та Луганщини в межах програми «Змінимо країну разом». У 2019 році спільно області реалізують 31 проєкт з обмінів: 15 – освітніх, 12 – культурних, 4 – медійних. Загальний бюджет становить 1,86 млн грн, в тому числі грант – 1,53 млн грн.
Також він наголосив на важливості підтримки бійців АТО/ООС, добровольців, ветеранів, військових частин, сімей загиблих, встановлення пам’ятних знаків наших захисникам.
Окрім того, під час звіту голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин зупинився на особливостях обласного конкурсу проєктів місцевих ініціатив, а також розповів про нову Програму підтримки співробітництва територіальних громад.
За його словами, станом на зараз до оцінювання допущено 2170 зареєстрованих заявок Конкурсу проєктів місцевих ініціатив.
На 2020 рік передбачається для Конкурсу 140 млн грн з обласного бюджету», – розповів очільник облради.
Окремо Олександр Ганущин зупинився окресленні діяльності Асоціації «Єврорегіон Карпати-Україна» та на питанні розвитку Карпатського регіону.
«Карпати – у фокусі державної та міжнародної політики, розвиток гірських територій та підтримка ініціатив місцевих карпатських громад – основні напрямки, у яких ми працювали задля розвитку нашого Карпатського регіону.
Такі ініціативи щодо розвитку українських Карпат були окреслені чотири роки тому на Форумі місцевого розвитку в Трускавці. Цього року Форум зібрав близько 400 учасників та 100 спікерів, відбулося 20 панельних дискусій. За підсумками роботи Форуму ухвалено резолюцію щодо подальшого розвитку Карпат. Також відбувся Форум Карпатського Єврорегіону та презентовано кращі практики підтримки ініціатив карпатських громад», – зазначив він.
За його словами, Львівщина реалізує проєкт «Карпатська мережа регіонального розвитку».
«Це найбільший проєкт, який підтримується Міністерством розвитку громад та територій України, – зауважив він. – Його бюджет становить 48 млн грн, конкурс ініціатив – 10 млн грн», – розповів він.
Львівщина також співпрацює з іншими областями, зокрема у конкурсі підтримки ініціатив місцевих карпатських громад: реалізується 3 проєкти (Львівська – 10, Івано-Франківська – 7, Закарпатська – 9, Чернівецька – 1, міжобласні – 6). Загальний бюджет 10,03 млн грн, у тому числі грант – 7,1 млн грн. межах Стратегії розвитку гірських територій Львівської області реалізується 254 проєкти на суму 117,3 млн грн. Також підтримано ідею Малого Карпатського кола. Окрім того, ведемо боротьбу за те, щоби стрічка була у Держбюджеті», – наголосив Олександр Ганущин.
Щодо транскордонного та міжнародного співробітництва, то, за словами Олександра Ганущина, вперше передбачена субвенція на транскордонне співробітництво у Держбюджеті 2019 у розмірі 10 млн грн.
«Асоціація «Єврорегіон Карпати-Україна» – лідер за кількістю виграних проєктів Програми «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020», а це – 6 великих проєктів вартістю понад 12 мільйонів євро та 8 малих проєктів вартістю понад 500 тисяч євро, на консультаційному супроводі перебуває 12 проєктів з загальним бюджетом 25 млн євро», – резюмував Олександр Ганущин.
Завершуючи, Олександр Ганущин подякував усьому депутатському корпусу за конструктивну та результативну роботу, а також окреслив основні завдання на 2020 рік, серед яких є – забезпечення стабільної роботи обласної ради до завершення ради VII скликання.