ФК «Карпати» може припинити існування

Новини 29 листопадаа, 2019 178

Фото: UA-Футбол

Клуб звернувся до мера Львова

Клуб звернувся до мера Львова: «саме ви будете відповідальні перед наступними поколіннями, якщо «Карпати» зникнуть разом з професійною командою та сотнями юних хлопчаків, які займаються у школі та Академії».

Як пише «Четверта студія» з посиланням на  UA-Футбол, «Карпати» на офіційному сайті розмістили відкритий лист до міського голови Львова Андрія Садового та депутатів міської ради.

Ветерани, тренери, батьки вихованців футбольної школи «Карпати» і співробітники клубу стурбовані ситуацією навколо «Карпат».

«Шановний Андрію Івановичу та міські депутати!

Зараз питання «бути чи не бути?» як ніколи гостро стоїть перед клубом. Чи існуватимуть «Карпати», залежить саме від Вас. І саме Ви будете відповідальні перед наступними поколіннями, якщо «Карпати» зникнуть разом з професійною командою та сотнями юних хлопчаків, які займаються у школі та Академії.

Коротко про історію питання. Ще з 2006 року ФК «Карпати» очікує на передачу земельної ділянки навколо стадіону «Україна» в довготривалу оренду на пільгових умовах. Цю землю клубу за присутності перших осіб області та держави особисто гарантував (!) Андрій Садовий. Мер Львова озвучив обіцянку перед мешканцями міста, сторони зафіксували свої зобов’язання відповідним протоколом та договором, котрий було затверджено сесією.

Клуб виконав свої зобов’язання повністю, на стадіоні «Україна» відбувались не лише матчі чемпіонату, але й Ліги Європи та Національної збірної України. Не в останню чергу завдяки історичним матчам «Карпат» в єврокубках Львів отримав право на проведення матчів Євро-2012, суттєво підвищив свою туристичну привабливість. Крім того, повіривши обіцянкам, «Карпати» облаштували сучасний комплекс натуральних та штучних полів для тренувань дітей, який пізніше мер назвав «незаконно збудованим» (!?) А чи законно те, пане мере, що зараз з 17 га земельної ділянки навколо стадіону «Україна» залишилось вже фактично 12 га, і хто саме приклав до цього руку?

Минуло 13 років і клуб донині не отримав обіцяного. Бажання здобути електоральні бали напередодні мерських виборів виявилось сильнішим за дотримання слова, публічно даного львівській громаді. Тож сьогодні терпінню прийшов кінець – не маючи можливості вести мову про розвиток інфраструктури, а відповідно, про якісне покращення рівня клубу, «Карпати» припинять своє існування.

Незабаром депутатській корпус ЛМР матиме останній (!) шанс врятувати «Карпати» від небуття – ухвалити рішення щодо передачі футбольному клубу у довгострокову пільгову оренду землі, що відноситься до майнового комплексу стадіону «Україна». Свого часу мер Львова стверджував, що «Карпати» хочуть отримати пів міста». Минули роки, і кому ж тепер належать ці пів міста? Ми, львів’яни, чудово знаємо, як завдяки земельним аферам розкрадалась земля наших дітей. Останній приклад – оборудки із землею на території Рясне-Руської, до котрої, як стверджує САП, причетний мер Львова, внаслідок чого держава втратила 93,5 млн грн.! Не забули ми і афери з територією заводу ЛАЗ, старим ЦУМом, оборудки з розкраданням комунального майна, не говорячи вже про багатомільйонні розкрадання під час підготовки до Євро-2012!

Ми хочемо бачити своїх дітей патріотами, фізично розвиненими, достойними громадянами. Нам не потрібна земля для будівництва хмарочосів. Територія стадіону потрібна клубу, щоб бути незалежним і мати стабільне майбутнє для виховання наступних поколінь.

Ухвалюючи доленосне рішення для символу Львова, пам’ятайте: до історії можна увійти, а можна вляпатись. В інакшому випадку це буде ваш хрест, який і нести виключно вам», – зазначається у тексті.

Коментарі

Позначки: ,