На 12-му місяці війни знов все частіше з різних джерел лунає інформація про ймовірний новий наступ росіян. За оцінками світової та української спільноти, він може відбутись в лютому-березні.
Зараз в Україні є 4 складних плацдарми, де військова обстановка може змінитись будь якого дня.
Таку думку висловив військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко в коментарі для ТСН.ua.
«Йдеться про лівобережну Херсонщину, Запорізька область, донецький та луганський плацдарми. Росіяни концентрують сили та засоби у великій кількості, – каже Коваленко. – Але з цих чотирьох плацдармів вони можуть вести наступальні дії тільки на одному – на донецькому. Це єдиний плацдарм, де вони мають більш-менш працюючу логістику та мають можливість вести наступально-штурмові дії. Поступово вони це роблять в напрямку Бахмута, Авдіївки, намагаються рухатись в напрямку Сіверська, Вугледара. Але там велика кількість ліній оборони ЗСУ, багато важливих висот для ведення артилерийського вогню, які контролюються ЗСУ. Росіяни, хоч і мають на цьому плацдармі велику концентрацію сил та засобів, але всі вони станом на зараз недоукомплектовані технічно. Тобто немає достатньої кількості техніки».
За оцінками Коваленка, основна складова ворога – це піхота та підтримка артилерії.
«Але з артилерію у них не все добре через дефіцит снарядів, – вважає експерт. – Це помітно через те, що вони не можуть довго тримати високий тепм ведення вогню. Там є можливість наступати, але вона не повноцінна. Якщо казати про інші напрямки, то присутність сил та засобів, які є на Луганщині та в Запорізькій області – скоріш для оборони. Проблема з артилерією більша, ніж на донецькому плацдармі. Якщо вони на Луганщині чи в Запорізькій області перейдуть до наступу, то ресурса їм вистачить на півтора-два тижні. В разі знищення цього ресурсу вони не зможуть тримати оборону. Вони не зможуть блокувати контрнаступ ЗСУ. Тому, якщо резюмувати, наступ окупантів більш вірогідний на донецькому плацдармі».
Статистика