30 вересня Буськ відзначив День міста. Концертами та забавами, атракціонами, спортивними заходами, божественними літургіями у місцевих храмах, святковою дискотекою.
Як повідомляє Буська РДА, участь у поважному святі уродин Буська взяли голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, народний депутат України Михайло Бондар, голова райдержадміністрації Петро Мороз, голова районної ради Богдан Глова, депутати Буської міської ради на чолі з головою Ростиславом Сліпцем, представники сільських рад, мистецькі колективи народних домів. А ще чисельні гості з району та області, аби спільно у великому родинному колі відзначити 921-річницю міста.
Вітаючи міщан з святом, Олег Синютка закликав усіх присутніх подякувати українським захисникам, завдяки яким відчуваємо мир і свободу, дочекатися їх повернення додому.
“Сьогодні, у цей день, коли у нас гарний настрій, погода, нам необхідно подякувати тим людям, які роблять для нас найважливішу річ – бережуть наші кордони. Вони роблять усе для того, щоб тут, у Буську, на Галичині, кожна людина могла відчувати краплинку миру, свободи. Я переконаний, що ми обов’язково дочекаємося наших захисників, які повернуться додому з перемогою, живі та здорові”, – зазначив очільник Львівщини.
Привітання цього дня лунали також від Буського міського голови Ростислава Сліпця, народного депутата України Михайла Бондаря, голови районної ради Богдана Глови.
Родзинкою свята став виступ зіркових артистів: співачки Ольги Марченко, заслуженої артистки України Світлани Весни, гурту «Шосте чуття», які подарували учасникам святкувань масу незабутніх вражень і чудового настрою. Його згодом доповнила дискотека.
А напередодні, у суботу, для найбільш стійких до примх погоди міщан організували перегляд фільму про Буськ та комедійну стрічку «DZIDZIO Контрабас».
Довідково. Літочислення історії міста прийнято рахувати з дня першої документальної згадки про нього в 1097 році Нестором Літописцем у літописі «Повість минулих літ». Хоча, як свідчать щорічні розкопки археологічних експедицій під керівництвом науковця Петра Довганя, перші поселення на території сучасного Буська були ще в 4-6 століттях. Тому можна з впевненістю говорити, що Буськ – одне з найдавніших міст Київської Русі та є ровесником нашої столиці міста Київ і на кілька століть старшим від столиці Галичини міста Львова.
Саме в Буську почала працювати перша папірня – найдавніша з-поміж 146 відомих в Україні мануфактур із виробництва паперу, побудована у 1539–1541. Саме на її папері було надруковано Острозьку біблію (1581 р.) та «Апостол» Івана Федоровича (Федорова) 1574 р.). У 1411 році Буськ в числі перших міст Галичини отримав Магдебурзьке право.
Буськ – є адміністративним центром Буського району Львівської області.
Буський район розташований у східній частині Львівської області, на віддалі 51 км від обласного центру м.Львів. Межує з Бродівським, Радехівським, Кам’янка-Бузьким, Золочівським та Пустомитівським районами області (площа 850 кв. км).
У складі району місто Буськ – адміністративний центр, селища міського типу Красне і Олесько, 24 сільські ради, до складу яких входить 83 населені пункти.
Через територію Буського району проходить міжнародна залізнична магістраль до столиць багатьох європейських держав (вузлова станція Красне). Автотраса Київ – Чоп проходить біля перлини області – Олеського замку (14-17 ст.), який користується популярністю серед туристів і входить до найвідомішого туристичного маршруту „Золота підкова Львівщини” (об’єднує Олеський, Золочівський, Підгорецький та Свірзький замки).
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу